Kanadyjski oddział BMW wezwał posiadaczy nowego modelu BMW R1200GS 2013 do bezpłatnego przeglądu. Powodem jest wyciek oleju przekładniowego ze skrzyni biegów prosto na tylną oponę.

Według instytucji o nazwie Transport Canada, odpowiedzialnej w tym kraju za bezpieczeństwo ruchu drogowego, ciśnienie oleju przekładniowego w niektórych egzemplarzach BMW R1200GS 2013 może być zbyt wysokie, co skutkuje nieszczelnością i wyciekiem bezpośrednio na tylną oponę. To z kolei może być przyczyną utraty stabilności motocykla i prowadzić do wypadku.

Producent zapewnia, że problem dotyczy wyłącznie nowego modelu GS. Jego skrzynia biegów ma całkiem nową konstrukcję, różną od starszych modeli. Usterka ta nie występuje więc – zdaniem przedstawicieli BMW – w egzemplarzach wyprodukowanych w latach poprzednich, w tym w 2012 roku.

Kanadyjskie autoryzowane serwisy niemieckiej firmy zainstalują w modelu BMW R1200GS 2013 ogranicznik poziomu oleju, co powinno wyeliminować tę usterkę. Akcja serwisowa dotyczy wszystkich 31 egzemplarzy modelu BMW R1200GS 2013, sprzedanych do tej pory w Kanadzie. Podobne działania spodziewane są wkrótce w USA.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.