Dobrze zrobiona i po prostu bardzo ciekawa reklama motocykli Yamaha na rynek indonezyjski. Po jej rozmachu widać, jak ważne dla japońskich koncernów motocyklowych, ale i jak duże są rynki Azji Południowo-Wschodniej. 

Przez dwie minuty nie pada ani jedno słowo – słychać tylko świetnie dobraną muzykę i dźwięk jednośladów. Europejczyka czy Amerykanina, przyzwyczajonego do dużych pojemności takie poważne podejście do malutkich motorowerów i skuterów, występujących w roli zarezerwowanej dla Triumpha Rocketa czy dużego BMW R1200 GS może śmieszyć. Jednak jedynie motocykle z silnikami o małych pojemnościach mają szansę na zdobycie serc (i portfeli) Indonezyjczyków.

W najnowszej reklamie Yamahy po mistrzowsku uwypuklone są dwa elementy, znane doskonale każdemu motocykliście. Elementy, dzięki którym jazda motocyklem tak bardzo różni się od przemieszczania samochodem: poczucie wolności doświadczane podczas motocyklowych podróży i poczucie wspólnoty samych motocyklistów. Występujące w spocie malutkie skuterki z powodzeniem mogły by być zastąpione przez cruisery czy turystyczne enduro. A folkowo-popowa indonezyjska muzyka tylko dodaje temu klipowi klimatu.

 Reklama Yamaha Indonesia

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.