wt., 18 sty 2022

Bezpieczna Jazda z Motorismo. Poznaj opinie uczestników!

-

Szkolenie Bezpieczna Jazda z Motorismo coraz bliżej. Jeśli wciąż wahasz się czy warto wysłać pracę konkursową i powalczyć o wejściówkę na tę wyjątkową imprezę, poczytaj opinie osób, które wzięły udział w zeszłorocznej edycji.

Obawiasz się jazdy po torze? A może myślisz – nie mam motocykla sportowego, więc to nie miejsce dla mnie? Twoje obawy rozwieją uczestnicy poprzedniej edycji „Bezpiecznej Jazdy z Motorismo” z roku 2013. Przekonaj się jak pozytywne były ich wrażenia.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Bartek Budziszewski

„Impreza szyta na miarę każdego motocyklisty, tego bardziej doświadczonego i mniej. Wiele cennych uwag podczas spotkań z instruktorami na sali wykładowej, o tym jak wytrzymałe są ubrania w których latamy, jak zbudowany jest kask.

Motorismo opinie (9)Także o tym, w jaki sposób zachowywać się podczas pokonywania łuków, jak poruszać się bezpiecznie z pasażerem i choć by o tym jak powinny być ustawione podzespoły w motocyklach. To wszystko da na pewno wymierne efekty w przyszłej jeździe na moto.

Drugim i równie ważnym elementem szkolenia poza teorią była praktyka, na której to podchodziliśmy do wielu prób, takich jak omijanie przeszkód na jezdni, pokonywanie łuków ze stałym gazem, próba przyspieszenia i hamowania, czy próba sprawnego używania tylnego hamulca.

Motorismo opinie (7)Na sam koniec szkolenia wraz z instruktorami mogliśmy pokonać kilka okrążeń na torze, co dla mnie stanowiło niewątpliwie największą atrakcję. Przed tym  kilkugodzinnym szkoleniu byłem w stanie powiedzieć, że wiem wiele, lecz tuż po nim jestem świadom, że wiele mi brakowało.”

Paweł Brodaty Miś

„Na niedzielne szkolenie doskonalące technikę jazdy motocyklem, jakie na poznańskim torze wyścigowym przygotowała firma Motorismo, oczekiwałem z dużymi nadziejami, a odbyłem z dużą przyjemnością, mając przy tym wspaniałe warunki, aby poćwiczyć przygotowane przez instruktorów manewry i techniki jazdy.

Motorismo opinie (8)Niestety – dla nas motocyklistów – mamy w Polsce bardzo niewiele takich miejsc, gdzie można by pojeździć motocyklem w bezpieczny sposób, ćwicząc różne przydatne na jednośladzie umiejętności. Poznański tor na tego typu szkolenia, jest idealny, a grupa instruktorów-trenerów wprost wymarzona.

Nieczęsto ma się okazję posłuchać ludzi, którzy wiedzą co mówią, a nie mówią co wiedzą. Uważam, że szkolenie doskonalące technikę jazdy powinien odbyć każdy motocyklista. Najlepiej w pierwszym roku po uzyskaniu prawa jazdy na jednoślad.

[sam id=”11″ codes=”true”]

A już na pewno wtedy, kiedy staje się użytkownikiem motocykla dużej pojemności oraz mocy. Taki rodzaj kontaktu z maszyną oraz instruktorem, który wie czego uczy i jak to robić, aby było efektywne nawet po jednym dniu, jest nieocenionym źródłem wiedzy o sobie, własnych umiejętnościach, ale także swoich słabościach i lękach.

Motorismo opinie (5)Wierzę, że wielu uczestników, podobnie jak ja, odebrało też lekcję pokory. Do tego także sporo wiedzy o motocyklu, ubiorze motocyklisty i nastawieniu do motocyklizmu jako źródle przyjemności. Cieszy mnie to, że wszystkie półgodzinne części zajęć były nakierowane na bezpieczeństwo. Głównie własne – motocyklisty – ale również innych uczestników ruchu.

Każda „lekcja” była tak samo ważna. Szkolenie nie miało słabych punktów, no może jeden – było za krótkie, bo jednodniowe. Ale dało mnie, a sądzę, że i wielu innym uczestnikom, bardzo ważną wiedzę, a mianowicie taką, że trzeba tę edukację kontynuować. (…) Z przyjemnością wezmę udział w takim szkoleniu jeszcze niejeden raz.”

Bezpieczna Jazda z Motorismo – lipiec 2013

Justyna Gnatowska

„Zanim wybrałam się na tor Poznań słyszałam od bardziej doświadczonych motocyklistów że kilka godzin na torze to jak kilka lat normalnej jazdy. Osobiście uważam że szkolenie dużo mi pomogło, ćwiczyliśmy sytuacje które mogą przytrafić się nam  nagle na drodze m.in. test łosia (czyli omijanie przeszkody), jazdę w łuku ze stałym gazem, praktyczne używanie tylnego hamulca, czy próby hamowania i przyspieszania.

Motorismo opinie (6)Na torze pozwoliłam sobie bardziej odkręcić gaz i sprawdzić się w zakrętach gdyż tor jest na pewno dużo bezpieczniejszy niż miasto. Oswoiłam się z większą prędkością. Zachęcam wszystkich do spróbowania się na torze. Ja miałam szczęście i wygrałam, bo zrobiłam zakupy w sklepie Motorismo w Sosnowcu. Dzięki Motorismo za świetną przygodę!”

Marta Maczan 

„Program szkolenia był bardzo ciekawie dobrany, co pozwoliło motocyklistom z różnym poziomem doświadczenia w jeździe na moto, wyciągnąć ze szkolenia dużo nowych przydatnych informacji i podszkolić swoje umiejętności.

Motorismo opinie (2)Mimo iż grupy były dosyć liczne, instruktorzy podchodzili indywidualnie do każdego motocyklisty w grupie i korygowali lub podawali wskazówki  jak jeździć lepiej i bezpieczniej.W pierwszej chwili po przyjechaniu na tor pełen motocyklistów, poczułam się nieswojo oraz zwątpiłam w swoje umiejętności w jeździe na moto.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Jednak już pierwsze ćwiczenie obnażyło umiejętności innych, a mi pozwoliło odzyskać pewność i stwierdzić, że nawet nieźle mi to wychodzi i to pod okiem profesjonalistów. A myślę, że inni uświadomili sobie, że niekoniecznie R1 jest właściwym moto jako pierwsze, dopóki nie opanuje się techniki jazdy, tak niezbędnej przy codziennej jeździe. Do domu wracałam zachwycona!”

Krzysiek Zieliński

Motorismo opinie (15)„Przekonałem się na własnej skórze, co daje takie szkolenie, w którym miałem przyjemność uczestniczyć w zeszłym roku. Dla wielu polskich motocyklistów dzień na Torze Poznań jest jednym z marzeń do spełnienia. W połączeniu ze szkoleniem bezpiecznej jazdy, miejsce to staje się dla uczestników niezapomnianym przeżyciem, które daje zastrzyk adrenaliny przed, w trakcie i po tym wydarzeniu.

W czasie dni Bezpiecznej Jazdy z Motorismo zauważyłem koleżanki i kolegów motocyklistów z całej Polski i po ich zachowaniu oraz wyrazach twarzy jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie, że nie żałowali przebytych kilometrów.

Motorismo opinie (11)Jak mówił Jacek Molik: prędkość nie zabija, robi to brak wyobraźni. Więc, jeśli chcesz trochę popuścić wodze fantazji i wyobraźni Tor Poznań, a nie wiejska droga jest do tego świetnym miejscem. PS. Parę kółek po torze z instruktorem pozwoliłoby lepiej podszlifować umiejętności. Pozdrawiam i dzięki.”

[sam id=”11″ codes=”true”]

Michał Stefaniak

„Rewelacyjne szkolenie i jeszcze lepsza zabawa! Prawo jazdy na motocykl mam od ’94 roku, ale po dłuższej przerwie jest to mój drugi sezon motocyklowy. Szkolenie nie tylko pozwoliło mi przećwiczyć to co już potrafię, ale też dzięki niezmiernie trafnym i rzeczowym wskazówkom instruktorów, pozwoliło mi wyeliminować błędy, których konsekwencje na drodze mogą być niemiłe.

Motorismo opinie (10)Bardzo podobało mi się podejście instruktorów – indywidualne, swobodne i przyjacielskie. Posiadając nieporównywalne doświadczenia nie wymądrzali się, ale dawali rady jak kolega motocyklista – motocykliście. Zarówno oprawa całej imprezy jak i przygotowanie organizatorów budzi szacunek.

Wszystko na czas, pełna informacja co do przebiegu imprezy, zarówno w jej trakcie jak i na etapie przygotowań. I niezapomniana atmosfera w gronie sympatyków dwóch kółek! Myślę, że warto by było pomyśleć w przyszłym roku nad podobną imprezą w formie trzydniowego zlotu -chętnych na pewno nie zabraknie.”

Tomasz Białas

„Miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu pod nazwą Bezpieczna Jazda z Motorismo. Szkolenie przeprowadzono na Torze Poznań 11 sierpnia 2013 roku pod nadzorem instruktorów Automobilklubu Wielkopolskiego w większości byłych zawodników MP, a także jednego z najlepszych obecnych zawodników Mateusza Korobacza.

Motorismo opinie (4)Na pochwałę zasługuje dobra i sprawna organizacja, a także koleżeńska atmosfera. Na szkoleniu ćwiczone były sytuacje w których każdy motocyklista może się znaleźć i jak sobie w takim momencie poradzić. Wiedzę przekazaną przez instruktorów nie sposób nabyć w normalnym ruchu ulicznym do momentu kiedy nie znajdziemy się dokładnie w takiej sytuacji, co może być czasem bolesnym doświadczeniem.

Uważam, że udział w takim szkoleniu powinien być obowiązkowy dla każdego kursanta prawa jazdy na motocykl, zakończony egzaminem sprawnościowym. Wiedza nabyta podczas tego szkolenia znacząco podnosi umiejętności początkujących motocyklistów, a i tacy weterani jak ja też znaleźli tam parę cennych wskazówek.”

Aleksandra Szabat-Pręcikowska

„Nie spodziewałam się, że spotkanie na poznańskim torze z Motorismo będzie tak niesamowitą przygodą! Mogę polecić każdemu uczestnictwo w takim spotkaniu, zarówno doświadczonym motocyklistom i motocyklistkom by doskonalić swój warsztat umiejętności, jak i tym początkującym by uczyć się tych dobrych nawyków i jeździć sprawnie, pewnie i dobrze technicznie.

Motorismo opinie (1)Cieszę się, że podczas swojego pierwszego sezonu na moto mogłam wziąć udział w ćwiczeniach, które są bardzo przydatne, a na które nie ma czasu podczas kursu prawa jazdy. Jest to poznawanie siebie, nabywanie nowych umiejętności, poznawanie swojego motocykla, możliwości i przełamywanie strachu oraz słabości.

Ponadto pozytywnie oceniam omawianie i ciągłe podkreślanie przez profesjonalistów rzeczy oczywistych, podstawowych, takich jak bezpieczeństwo, pomoc medyczna czy przygotowanie do jazdy. Dobrą atmosferę zapewniały również dodatkowe atrakcje w postaci grilla czy niesamowitych pokazów, indywidualne podejście trenerów, no i ten specyficzny klimat spotkania.

Podsumowując mogę napisać, że zamknęłam niedzielne spotkanie zjeżdżając jako ostatnia z toru stosując się do zasady: nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy! Życzę wszystkim, by zawsze kończyło się dobrze! Z Motorismo będzie to na pewno łatwiejsze. Jeszcze raz dziękuję za spotkanie, będę je długo wspominać!”

Wejściówkę na szkolenie Bezpieczna Jazda z Motorismo możesz także zdobyć robiąc zakupy w sklepach Motorismo.

zaproszenie

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Indian Scout Rouge pojawi się już niedługo i będzie produkowany w… Polsce!

Indian zarezerwował sporą pulę numerów VIN, co jest niejako potwierdzeniem, że premiera Scout Rouge zbliża się wielkimi krokami. Nadal nie wiemy jednak jak będzie...

Cesja leasingu – czyli jak zrezygnować z auta, które nie jest już nam potrzebne?

Samochód kupiony na własność można zawsze sprzedać, a leasing wiąże z samochodem na lata. Tymczasem ten pokutujący mit nie ma nic wspólnego z rzeczywistością....

Skradziono Junaka M10 z wózkiem bocznym z Poznania

Chociażby bardzo nie chcielibyśmy o takich rzeczach informować to uważamy jednak, że Internet, a także społeczeństwo motocyklowe ma ogromną moc. Nagłaśnianie takich informacji jest...

Koniec bezkarności motocyklistów – nowe fotoradary będą bronią na fanów jednośladów

To prawda, dotychczas motocykliści mogli czuć się na drogach wyjątkowi, bo w pewnym stopniu byli bezkarni. A wszystko za sprawą tego, że zarówno fotoradary,...

Borkoś, pierwszy raz od październikowego wypadku, staje na nogi! [aktualny stan zdrowia]

Marcin Borkowski, czyli popularny Borkoś, ratownik medyczny jeżdżący motoambulansem, uległ w październiku bardzo poważnemu wypadkowi podczas pełnienia swojego dyżuru. Powoli, po przejściu wielu skomplikowanych operacji,...