Zaledwie dwa tygodnie temu przygotowałem dla naszych czytelników artykuł, w którym całkowicie wyjaśniłem zagadnienie – czy wojsko może zarekwirować twój motocykl, quada lub samochód? Przepisy mówią o tym jasno, a na ich potwierdzenie nie musieliśmy długo czekać. Wojskowa Komenda Uzupełnień postanowiła zarekwirować cywilnego quada, na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej.

Według uzyskanych informacji, sytuacja ta miała miejsce w województwie małopolskim, gdzie na wniosek Wojewódzkiego Komendanta Uzupełnień, burmistrz wydał decyzję o zarekwirowaniu prywatnego quada. Oczywiście jest to zgodne z prawem, jednakże nie musimy zostawać bierni wobec takiego pisma. Właściciel postanowił odwołać się do wojewody małopolskiego, z wyszczególnieniem błędu, który został popełniony przez burmistrza – we wniosku brakowało szczegółowego uzasadnienia decyzji przejęcia quada, które jest niezbędne, aby doszło do skutku. Wobec tego decyzja została uchylona.

Przeczytaj również: Wojsko może zarekwirować twój motocykl w czasie pandemii?

Motywacja do przejęcia quada musiała być ogromna, ponieważ Wojskowy Komendant Uzupełnień postanowił o niego walczyć, kierując do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego sprzeciw na decyzję podjętą przez Wojewodę. Na szczęście dla właściciela, brak szczegółowego uzasadnienia okazał się kluczowy w podjęciu decyzji przez Wojewódzki Sąd Administracyjny, który odrzucił sprzeciw. Wyrok na ten moment jeszcze nie jest prawomocny, ale mamy nadzieję, że quad pozostanie w rękach właściciela.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.