Tryb motocyklowy w Mapach Google może pojawić się w Europie już w przyszłym roku. Na razie funkcjonuje w Indiach i Singapurze, już wkrótce pojawi się w kilku innych państwach Azji.

Tryb motocyklowy w Indiach przydaje się nie do planowania ekscytujących wypraw, a do codziennych dojazdów do pracy. Wiele tamtejszych dróg dostępnych jest wyłącznie dla motocykli i to właśnie te drogi brane są pod uwagę podczas wytyczania trasy dla jednośladów. Rozwiązanie z sukcesem przeszło testy w Indiach, teraz trafi do Singapuru, Indonezji, Malezji, Myanmaru, Hongkongu, Tajwanu, Tajlandii, Wietnamu i na Filipiny.

Proste uruchomienie podobnej funkcjonalności w Europie nie miałoby jednak sensu, ze względu na całkiem inną specyfikę naszych przepisów (brak dróg tylko dla motocykli) i odmienne niż azjatyckich, oczekiwania europejskich motocyklistów. Na Starym Kontynencie motocykl jest narzędziem frajdy, nie tylko środkiem transportu, potrzebne są więc drogi, które pozwalają uwolnić adrenalinę.

Google pracuje jednak i nad tym, zatem jest bardzo prawdopodobne, że ikonkę motocykla zobaczymy w aplikacji już w przyszłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.