Nowy tor wyścigowy dla motocykli i samochodów już wkrótce zostanie otwarty w Łodzi. Profesjonalnie przygotowany Tor Łódź zostanie wyposażony między innymi w odcinkowy pomiar czasu, a do dyspozycji użytkowników będzie specjalna aplikacja. Otwarcie już w lipcu.

Tor Łódź zlokalizowany będzie w Strykowie, w pobliżu autostrady A2. Do Łodzi jest stąd 10 kilometrów, do Warszawy 100. Tor będzie częścią ośrodka doskonalenia techniki jazdy co oznacza, że znajdą się tutaj płyty poślizgowe, płyta dynamiczna do wprowadzania pojazdu w poślizg i inne urządzenia służące nauce bezpieczniej jazdy.Całkowita długość toru wyniesie ponad 1,5 km, a szerokość będzie się wahać od 8-12 metrów. Obiekt został wyposażony system pomiaru czasu z podziałem na 3 sektory. Pomiar czas odbywa się przy pomocy specjalnych transponderów umieszczanych w pojazdach. Urządzenia reagują na pętle indukcyjne i wysyłają sygnały do centralnego komputera.

Tor Łódź (6)Na terenie obiektu znajdzie się także sala konferencyjna na 80 miejsc z pełnym zapleczem organizacyjnym. Umożliwi to prowadzenie szkoleń firmowych i imprez poświęconych bezpieczeństwu.

Tor Łódź (2)Otwarcie Toru Łódź zaplanowano na lipiec 2016 roku. Dokładnej daty jak dotąd nie podano, podobnie jak cennika. Jak jednak zapewnił nas Tomasz Kaszuba, wiceprezes zarządu Toru Łódź, ceny będą atrakcyjne, ponieważ głównym założeniem inwestycji jest poprawa umiejętności kierowców.


Tor Łódź – zdjęcia3 KOMENTARZE

  1. Jak zwykle trafi się jakiś przygłup co to szkłem podciera tyłek i się mądruje!!! A napewno żłób nawet prawka niema i autobusami albo z buta zapi…..a! Normalni ludzie wspierają takie inwestycje ( tymbardziej prywatne ). Popieramy pomysł i trzymamy kciuki za sukces!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.