Inspiracji do motocyklowych podróży jest nieskończenie wiele. Dla jednych będzie to historia, dla innych geografia, a jeszcze inni wyruszą śladami lokacji filmowych by zobaczyć na żywo miejsca znane z ulubionych produkcji.

Podczas przygotowywania wielu filmów producenci dwoją się i troją by znaleźć niezwykłe miejsca, które odegrają ważne role w poszczególnych scenach. To dzięki ich pracy znane tylko nielicznym atrakcje turystyczne stają się nagle celem prawdziwych pielgrzymek kinomaniaków.

Jednym z takich przykładów prawdziwej eksplozji popularności jest niewielka i senna niegdyś miejscowość Jeruzal. Po ogromnym sukcesie serialu “Ranczo” co roku przeżywa ona prawdziwe oblężenie fanów, którzy chcą choć przez chwilę poczuć klimat swojej ulubionej produkcji.

Ale podobnych miejsc nie brakuje także w Europie – prezentujemy kilka filmowych lokacji, które pojawiły się w najbardziej znanych kinowych produkcjach. Kto z was zgadnie w jakich?

Śladami filmowych lokacji(6) Śladami filmowych lokacji(2) Śladami filmowych lokacji(1)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Śladami filmowych lokacji(5) Śladami filmowych lokacji(4) Śladami filmowych lokacji(3)9 KOMENTARZE

  1. Pierwsza fotka to Zamek Katarów w Puiver, mieszkam nie daleko. Mogliśmy go oglądać w filmie R.Polańskiego “Dziewiąte wrota”.

  2. Fota numer cztery – Wiadukt Glenfinnan w Szkocji :) wystąpił w filmie Harry Potter i jeżdził po nim Hoghwart Express :)

  3. Na zdjęciu tytułowym oczywiście Hotel w Szwajcarii z “Goldfingera”, gdzie Bond śledził Rollsa Golfingera a potem się ścigał z laską w Mustangu.

  4. Na szóstym zdjęciu Loch Ness – Urquhart Castle. Grał w filmie “Water Horse” , familijnej opowieści o chłopcu, który znalazł jajo z Nessie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.