Niezależnie od tego, jak dużą sumą dysponujemy przed zakupem samochodu, mamy obecnie olbrzymi wybór. I to nie tylko konkretnych marek czy modeli. Dzięki takim portalom jak Allegro czy OtoMoto możemy porównywać konkretne oferty z całej Polski. Pomimo pozornej wygody – dzięki takim udogodnieniom decyzja staje się zdecydowanie trudniejsza. Liczba oferta jest niemal nieograniczona i ciężko zdecydować się na konkretną z nich. Jak w takim razie sobie poradzić i wybrać faktycznie dobry samochód?


 

Rynek samochodów w Polsce

Na samym początku warto zdać sobie sprawę, że wiele z samochodów, które mamy do wyboru, pochodzi zza naszej granicy. Jest to o tyle istotna informacja, że każdy, kto porówna sobie oferty z zagranicznych portali z tymi wspominanymi wyżej zda sobie sprawę, że w Polsce samochody sprowadzane mają np. podejrzanie niską ilość przejechanych kilometrów. Niestety, nie wiąże się to ze sprowadzeniem wybitnie mało używanych pojazdów a po prostu z cofaniem ich liczników. Jest to tylko jeden z przypadków, gdzie handlarze po prostu oszukują nas – klientów. Aspektów, gdzie opis oferty różni się od stanu faktycznego może być znacznie więcej. I niestety, nawet doświadczeni kierowcy mogą mieć problem z oszacowaniem co jest prawdą, a co nie.

Czy ASO pomoże?

Obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest udanie się wraz z samochodem na przegląd w ASO. Faktycznie, jest to jakieś rozwiązanie – jednak zdecydowanie nie jest ono perfekcyjne. Warto zdawać sobie sprawę, że taka wizyta w ASO nie dość, że jest naprawdę kosztowna, to sam przegląd jest dość pobieżny. Pracownicy ASO sprawdzą jedynie podstawowe kwestie – a smutna prawda jest taka, że wady mogą być ukryte na każdym kroku.

Czy jest inna alternatywa?

Warto wiedzieć, ze obecnie mamy możliwość skorzystania ze znacznie tańszej oraz bardziej dokładnej usługi niż ta, która oferowana jest przez ASO. Oferowana jest ona przez firmę Motocontroler. Już od 229 zł mamy możliwość otrzymania dokładnego raportu o stanie samochodu, który nas interesuje. Maksymalna cena takiej usługi wynosi 399 zł, raport z oględzin zostaje dostarczony w maksymalnie 48 godzin. Sam raport w opcji podstawowej (229 zł) zawiera liczne zdjęcia pojazdu, kontrolę zewnętrzną (pomiar lakieru i szczeliny), kontrolę szyb, ogumienia oraz tę wewnętrzną. W raporcie znajdziemy informacje o tapicerce, oświetleniu, wszystkich elementach wyposażenia, silniku, bagażniku oraz wrażenia z jazdy próbnej. W wersji Complex (319 zł) zawiera on dodatkowo wszystkie potrzebne informacje o stanie podwozia a wersja Maxi (399 zł) obejmuje również dokładną kontrolę komputerową. Całość zakończona jest oczywiście podsumowaniem oraz sugestiami osoby sprawdzającej pojazd co do opłacalności jego zakupu.

Kto wykonuje test samochodu?

Na ofertę sprawdzenia samochodu przez firmę Motocontroler warto zdecydować się również ze względu na to, że jest ona wykonywana przez prawdziwych profesjonalistów. Są to m.in. rzeczoznawcy, którzy bez problemu są w stanie ocenić faktyczny stan samochodu. Nie mają oni problemu z odszukaniem wszystkich defektów, które sprzedawcy chcą skrzętnie ukryć przed potencjalnymi kupującymi.

Samochód na drugim końcu Polski

Takie sprawdzenie samochodu to nie tylko pewność, że będziemy znali jego faktyczny stan i żadne defekty czy ukryte wady nas nie zaskoczą. To również olbrzymia wygodna dla każdego kupującego. Jak już wspominaliśmy, mamy możliwość przeglądania ofert z całej Polski. Co w przypadku, gdy samochód, który nas zainteresuje, znajduje się na jej drugim końcu? Dzięki Motocontroler nie musimy udawać się tam sami, aby go sprawdzić! Eksperci tej firmy pracują na teranie całego kraju, dzięki czemu szybko sprawdzą samochód znajdujący się w każdym jej zakątku. Dzięki temu klienci zyskują nie tylko czas, ale i sporo oszczędzają na potencjalnej podróży.

Czy warto?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Oferta Motocontroler jest kompleksowa oraz bardzo wygodna. Dzięki niej zyskujemy pewność, że faktycznie wiemy, co kupujemy. Do tego oszczędność czasu i pieniędzy na podróż, w połączeniu z bardzo korzystnymi cenami samej usługi, sprawia, że coraz więcej kierowców decyduje się na taki krok przed kupnem samochodu. Nie dajmy się oszukiwać i faktycznie decydujmy się na najlepsze opcje, które mieszczą się w naszym budżecie. Zwłaszcza, że w tak prosty sposób możemy sprawdzić, czy dana oferta jest w ogóle godna naszej uwagi i czy nic nie zostało przed nami skrzętnie ukryte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.