Lekkie turystyczne enduro Yamaha Serow wzbudziła ogromne zainteresowanie dziennikarzy. Powód? Może to być przyszły konkurent KTM 390 Adventure, Suzuki G-Strom 250 i Kawasaki Versys 250.

Stylistyka małej Yamahy wyraźnie nawiązuje do rajdowych tradycji modelu Tenere. Duże prześwit i skok zawieszenia, koła o sporej średnicy w połączeniu z dość wygodną kanapą dają nadzieję na możliwość pokonywania większych odległości.


Na przeznaczenie do dalszej turystyki wskazuje także rozbudowany stelaż w tylnej części motocykla, oraz mniejszy w przedniej części, przeznaczony do montażu urządzeń nawigacyjnych lub dodatkowych źródeł zasilania.

Yamaha Serow Touring 250(2)Jednocylindrowy silnik o pojemności 250 cm3 i mocy 18 KM nie zapewni oczywiście oszałamiających osiągów na asfalcie, ale w terenie może okazać się zupełnie wystarczający, zwłaszcza dla użytkowników, którzy rozpoczynają przygodę z off-roadem. Atutem motocykla będzie z pewnością niska waga – 130 kg.

Yamaha Serow Touring 250(5)Serow oferowany jest na razie tylko w Japonii, w cenie około 17 000 zł. Yamaha nie wyklucza jednak możliwości sprzedaży tego modelu na innych rynkach.

 


Yamaha Serow Touring 250(4)

Yamaha Serow Touring 250(3)

Yamaha Serow Touring 250(1)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.