Jedni nie znajdują dla nich żadnego zastosowania, ponieważ ich funkcje można zastąpić innymi urządzeniami, inni z kolei doceniają je ze względu na wszechstronność. Tak czy inaczej, tablety stają się z roku na rok coraz popularniejsze i korzysta z nich mnóstwo osób – także w Polsce.

Jeżeli chcesz kupić tablet, a często jeździsz samochodem, w takim przypadku możesz również wykorzystać go jako towarzysza podróży. Sprawdź nasze pomysły na wykorzystanie tabletu w samochodzie!

Tania nawigacja samochodowa

Tablet z powodzeniem może posłużyć ci jako nawigacja samochodowa – z nią podróże są jeszcze łatwiejsze. W tym celu potrzebny będzie tablet wyposażony w odbiornik GPS, ale dzisiaj nawet tani tablet może zaoferować taką funkcjonalność. Dzięki specjalnym aplikacjom albo mapom dostępnym za darmo będzie można dojechać do celu.

Monitor w nagłówku siedzenia

To propozycja dla tych, którzy często podróżują z dziećmi. W sprzedaży można znaleźć specjalne etui do montowania tabletów na nagłówku siedzenia, dlatego też urządzenie może zmienić się w ekran do oglądania różnych filmów.

Tablet jako komputer samochodowy

Niektóre modele tabletów mogą posłużyć także z powodzeniem jako komputer samochodowy. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie jest możliwe, ponieważ dużo zależy od tego, czy będzie można wmontować we wnękę typu 1DIN albo 2DIN – najczęściej w miejscu, gdzie znajduje się radio. Niestety, w niektórych modelach znajduje się ona dość nisko, co może utrudniać korzystanie z urządzenia. Konieczne jest również dopasowanie do siebie wszystkich elementów i podłączenie kabli – w sieci można znaleźć instruktaże, jak zmienić zwykły tablet w komputer samochodowy.

Zatem jeżeli wybierasz się w podróż i chcesz mieć wygodny dostęp do Internetu, pooglądać sobie filmy w wolnej chwili czy też korzystać z nawigacji, w takim przypadku tablet będzie twoim niezawodnym kompanem. W sprzedaży znajdziesz dzisiaj najróżniejsze tanie i dobre tablety, dlatego sprawdź oferty i wybierz dla siebie taki, który spełni twoje oczekiwania i nie będzie zbyt drogi.

1 KOMENTARZ

  1. Proponuję zapoznać się z interfejsami OBD, obsługującymi je wtyczkami z Bluetooth/WiFi oraz z oprogramowaniem dla Androida i iOS które potrafi wyświetlić masę ciekawszych rzeczy na tablecie niż kolejny odmóżdżający film. Na YouTube znajdziecie masę przykładowych filmów wpisując na przykład frazę: OBD Android czy OBD Apple.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.