Multistrada w off-roadowej wersji Enduro oraz napędzany pasem X Diavel to dwie spośród zapowiadanych przez Ducati dziewięciu nowości, które zobaczymy podczas tegorocznej edycji EICMA.

Multistrada 1200 Enduro to pierwsza w historii wersja tego motocykla seryjnie przystosowana do prawdziwych bezdroży. Jak widać na zdjęciach terenowa odmiana różni się od szosowego modelu – najbardziej charakterystyczne są oczywiście szprychowe koła i dwustronny tylny wahacz.Kolejne zmiany to 19-calowe przednie koło, wyżej poprowadzony wydech i zbiornik paliwa, który powinien pomieścić 30 litrów. Multistrada 1200 Enduro będzie groźnym rywalem dla Hondy Africa Twin.

XdiavelMultistradaEnduro(3)Kolejnym motocyklem Ducati ujawnionym tuż przed targami EICMA jest cruiser X Diavel, którego zdjęcia szpiegowskie publikowaliśmy wcześniej na portalu. Najbardziej spektakularną nowością jest bez wątpienia napęd pasem, który w motocyklu tego producenta zastosowano po raz pierwszy.

XdiavelMultistradaEnduro(5)Modele X Diavel i jego bogatsza wersja X Diavel S napędzane będą v-twinem o pojemności 1 262 cm3 o mocy 156 KM i momencie obrotowym wynoszącym 130 Nm.

Więcej szczegółów na temat motocykli poznamy podczas nadchodzących targów EICMA. Zdjęcia pochodzą z portalu nieuwsmotor.nl.

2 KOMENTARZE

  1. Multistrady jest piękna ale rywalem dla Africa Twin to na pewno nie bedzie, sporo wiecej koni, dużo większa masa i co najważniejsze Africa około 50 tys złotych a multistrady 80 tys :) to jest konkurent tylko dla BMW GS adventure i KTM 1290 cała reszta jest tańsza wiem bo sam mam Yamahe XT1200 z Super Tenere

  2. Po prostu już dłużej nie da się wciskać kitu że zwykła Multistrada to enduro a segment tego rodzaju się zagęszcza, konkurencja rośnie ale to dobrze dla nas motocyklistów będzie w czym wybierać teraz czy za 5 lat kiedy te maszyny będą dostępne dla przeciętnego polaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.