Majówka zbliża się wielkimi krokami i wypadałoby wybrać cel naszej motocyklowej eskapady. Pomijając tak oczywiste kierunki jak morze, jeziora czy góry, możemy w Polsce znaleźć wiele innych ciekawych miejsc. Jednym z nich na pewno są Bory Tucholskie.

Co w nich jest takiego ciekawego dla zapalonego miłośnika szybkiej jazdy? Ano, liczne drogi pośród malowniczych lasów i gęstwiny. A jakby dodać do tego jeszcze mnóstwo atrakcji, które mogą zapełnić nam czas między motocyklowymi wypadami krajoznawczymi, można uznać, że Bory to naprawdę dobra alternatywa dla miejsc, które już nam się przejadły.

1. Jaki nocleg?

Kiedy chcemy wyjechać w Bory w celach wypoczynkowych, a taki niewątpliwie będzie cel naszej majówki, powinniśmy skupić się na obiektach, które pozwolą nam się zrelaksować i nabrać nowych sił. Warto jest więc nie żałować sobie luksusu i spędzić ten długi weekend w dobrych warunkach. Hotel z wydzieloną strefą Wellness i SPA powinien ukoić nasze nerwy i pozwolić ciału zregenerować się. Szczególnie poleca się go w przypadku wyjazdów rodzinnych albo we dwoje.

2. Co ze sobą zabrać?

W zasadzie można nie zabierać niczego oprócz podstawowych rzeczy takich jak ubrania, środki kosmetyczne, pieniądze czy dokumenty. Nie musimy martwić się nudą i brać specjalnie ze sobą rakiet do badmintona czy piłki do gry. Trzeba pamiętać, że Bory Tucholskie stały się terenem naprawdę przyjaznym turystycznie i można w nich robić wiele ciekawych rzeczy. Wszystko zależy od tego, na co aktualnie mamy ochotę i z kim przyjechaliśmy na weekend.

Warto chociażby udać się do Mega Parku w Rudniku, wziąć udział w ekstremalnym spływie kajakowym, pojechać do okolicznych miejscowości, w których można zwiedzić ciekawe obiekty (np. do Kwidzyna do zamku krzyżackiego), odwiedzić park linowy lub pojeździć konno.

Wszelkie atrakcje możesz poznać tutaj

3. Na ile dni warto pojechać w Bory?

Trudno oszacować, ile czasu będzie na potrzeba, by zarówno wyszaleć się i odpocząć w otoczeniu leśnej gęstwiny. Wszystko zależy od tego, w jakim głównie celu chcielibyśmy tam pojechać. Na pewno warto zacząć od 4-dniowej majówki, podczas której zdążymy zobaczyć kilka ciekawych miejsc, wziąć udział w najlepszych atrakcjach i wypróbować wieczoru ze SPA. Kolejne wycieczki do Borów, bo takie zapewne będą, może zaplanować już dłuższe.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.