Luskusowe auta odzyskane ze spalonego frachtowca trafią do sprzedaży…

-

Luksusowe pojazdy z płonącego statku Fremantle Highway, który przewoził ponad 4 tysiące luksusowych samochodów, takich marek jak BMW, Porsche, Audi i Lamborghini, będą dostępne do sprzedaży. Statek zapalił się 25 lipca na Morzu Północnym, ale zniszczenia na pokładzie okazały się mniejsze niż pierwotnie przypuszczano, co oznacza, że około tysiąca z transportowanych pojazdów może trafić na rynek.

Holenderska firma Boskalis została wynajęta do odzyskania ze spalonego statku nadających się do sprzedaży pojazdów. Firma ta znana jest z tego, że przyczyniła się do odblokowania Kanału Sueskiego w 2021 roku, kiedy to kontenerowiec Ever Green stanął w jego poprzek uniemożliwiając żeglugę. Dyrektor generalny Boskalis, Peter Berdowski, przyznał, że przygotowanie skutecznego planu na odzysk aut może zająć pewien czas.

Frachtowiec Fremantle Highway, pływający pod panamską banderą, stanął w płomieniach w okolicach wyspy Ameland na Morzu Północnym. Spośród 23 członków załogi udało się uratować 22 osoby, niestety jedna zginęła.

Falstart rewolucji w motoryzacji? Statek przewożący auta elektryczne wciąż płonie | Motovoyager

Statek przewoził blisko 4 tysiące samochodów osobowych, w tym wielu cenionych marek przemium, takich jak BMW, Mercedes, Volkswagen, Porsche, Audi czy Lamborghini. Choć na początku informowano, że na pokładzie znajduje się niewiele aut elektrycznych, to okazało się jednak, że było ich prawie 500. Początkowo pojawiły się podejrzenia, że to pojazd elektryczny mógł być przyczyną pożaru, ale śledczy w tym momencie skłaniają się jednak w kierunku innej przyczyny. Niemniej jednak trwa aktywne śledztwo mające wyjaśnić oficjalnie przyczynę wybuchu pożaru na statku. Przypomnijmy, że pożar został opanowany na początku sierpnia, jednak wprowadzenie spalonego statku do portu stało się wyzwaniem w wyniku zerwania się go holu. Mimo to, statek w końcu udało się bezpiecznie zacumować w porcie w Eemshaven w Holandii.

Jeżeli twoje auto premium będzie pachnieć spalenizną, albo gdzieś na jego lakierze odkryjesz charakterystyczne bąble, oznaczać to będzie, że… twoje auto jest sławne i między innymi o nim rozpisywała się prasa na całym świecie…

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY