Profesjonalna tablica rejestracyjna i takiż dowód rejestracyjny będą dostępne już wkrótce. Sejm uchwalił nowelizację Prawa o Ruchu Drogowym, która daje przywilej używania jednej tablicy dla wielu pojazdów. Niestety – tylko niektórym.

O możliwość używania jednej tablicy rejestracyjnej dla wielu własnych pojazdów zabiegał od dłuższego czasu poseł Piotr Marzec. Pomysł spodobał się szczególnie motocyklistom i kolekcjonerom, którzy nierzadko posiadają wiele pojazdów, które użytkowane są okazjonalnie.

Propozycje Piotra Marca spodobały się także handlarzom. Możliwość uzyskania jednej rejestracji znacznie ułatwiłaby im przeprowadzanie jazd testowych, o które proszą klienci.

Rząd, zainspirowany propozycjami, zaproponował nowelizację Prawa o Ruchu Drogowym i wprowadzenie tak zwanej “rejestracji profesjonalnej” i “profesjonalnego dowodu rejestracyjnego”. Posłowie przyjęli propozycje ministerstwa. Niestety, z tego, co proponował poseł Marzec, w nowych przepisach została tylko część.

Możliwość uzyskania “profesjonalnej rejestracji” dostępna będzie tylko dla określonych podmiotów – firm zajmujących się handlem pojazdami, ich badaniami, a także jednostek uprawnionych, jak Instytut Transportu Samochodowego.

Jak wynika z nowelizacji, możliwości używania jednej tablicy rejestracyjnej nie będą miały osoby prywatne – kolekcjonerzy, właściciele pojazdów używanych czasowo (np. w rajdach), motocykliści.

2 KOMENTARZE

  1. To dobry pomysł mógłby być ,np dla pojazdów rolniczych ma być ustawa zawieszenia rejestracij na okres zimy, yo jedna rejestracja na wiele ciągników i kilka przyczep w gospodarstwie rolnym ,daje do myślenia przecież to jest własna firma gospodarstwo ,pracójerz masz spisz tracisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.