Profesjonalna tablica rejestracyjna i takiż dowód rejestracyjny będą dostępne już wkrótce. Sejm uchwalił nowelizację Prawa o Ruchu Drogowym, która daje przywilej używania jednej tablicy dla wielu pojazdów. Niestety – tylko niektórym.

O możliwość używania jednej tablicy rejestracyjnej dla wielu własnych pojazdów zabiegał od dłuższego czasu poseł Piotr Marzec. Pomysł spodobał się szczególnie motocyklistom i kolekcjonerom, którzy nierzadko posiadają wiele pojazdów, które użytkowane są okazjonalnie.

Propozycje Piotra Marca spodobały się także handlarzom. Możliwość uzyskania jednej rejestracji znacznie ułatwiłaby im przeprowadzanie jazd testowych, o które proszą klienci.

Rząd, zainspirowany propozycjami, zaproponował nowelizację Prawa o Ruchu Drogowym i wprowadzenie tak zwanej “rejestracji profesjonalnej” i “profesjonalnego dowodu rejestracyjnego”. Posłowie przyjęli propozycje ministerstwa. Niestety, z tego, co proponował poseł Marzec, w nowych przepisach została tylko część.

Możliwość uzyskania “profesjonalnej rejestracji” dostępna będzie tylko dla określonych podmiotów – firm zajmujących się handlem pojazdami, ich badaniami, a także jednostek uprawnionych, jak Instytut Transportu Samochodowego.

Jak wynika z nowelizacji, możliwości używania jednej tablicy rejestracyjnej nie będą miały osoby prywatne – kolekcjonerzy, właściciele pojazdów używanych czasowo (np. w rajdach), motocykliści.

2 KOMENTARZE

  1. To dobry pomysł mógłby być ,np dla pojazdów rolniczych ma być ustawa zawieszenia rejestracij na okres zimy, yo jedna rejestracja na wiele ciągników i kilka przyczep w gospodarstwie rolnym ,daje do myślenia przecież to jest własna firma gospodarstwo ,pracójerz masz spisz tracisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here