Linia Street to dla Harleya-Davidsona prawdziwa rewolucja. Czy całkiem nowy, chłodzony cieczą małolitrażowy indyjski Harley-Davidson ma jeszcze w sobie coś z legendy? Owszem – przeciętne hamulce i ogromną frajdę z jazdy.

Hasło „Harley-Davidson”, przywołuje w wyobraźni wielką czarną maszynę z ogromną ilością chromów i głośnym, dudniącym wydechem. Taki motocykl musi być dosiadany przez sporego faceta – najlepiej metr dziewięćdziesiąt, z wyraźnie zaznaczonymi mięśniami – zwłaszcza mięśniem piwnym.

Do takiego wizerunku kierowcy kultowego motocykla amerykańskiej marki marketingowcy przyzwyczajali nas od wielu lat. Ta polityka ostatnio się zmienia – Harley-Davidson chce być kojarzony raczej z uniwersalnymi ideami i wartościami niż tylko z szowinistycznym samcem alfa.

Ocieplaniu i zmiękczaniu wizerunku służą przygotowywane od niedawna kampanie reklamowe, ale także rozbudowa oferty, której najnowszym efektem jest właśnie model Street 750. Postanowiłem sprawdzić, czy chłodzony cieczą indyjski baby-harley będzie w stanie udźwignąć legendę pokoleń ogromnych, majestatycznych maszyn z Milwaukee.

Siermiężnie nisko

HD Street 750 (3)
Ładny, zgrabny, ale jednak konus
Stereotypowy użytkownik Harrego z serialu “Sons of Anarchy” mocno by się zastanowił nad zakupem modelu Street 750. Motocykl jest bardzo niski – dumam jak ja, gość w rozmiarze XL, odnajdę się na kanapie położonej na wysokości 70 cm powyżej poziomu gruntu.

HD Street 750 (26)
Przy moim wzroście muszę siedzieć jak na nocniku
Moje obawy są słuszne – po raz pierwszy w życiu mam poczucie, że brakuje mi w kończynach kilku stawów. Mam problem ze złożeniem nóg tak, by zajmowały właściwe miejsce wyznaczone przez wysoko umiejscowione podnóżki. W ich ułożeniu podoba mi się to, że są dosyć szeroko rozsunięte – to wygodne.

Harley-Davidson Street 750 – dane techniczne

Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony cieczą

Pojemność 749 cm3

Moc 58 KM

Maks. moment obr. 59 Nm (4000 obr./min.)

Skrzynia biegów 6-biegowa

Napęd pas zębaty

Hamulec przedni hydrauliczny jednotarczowy

Hamulec tylny hydrauliczny jednotarczowy

Wysokość siodła 71 cm

Zbiornik paliwa 13 litrów

Cena 32 200 zł

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.