Linia Street to dla Harleya-Davidsona prawdziwa rewolucja. Czy całkiem nowy, chłodzony cieczą małolitrażowy indyjski Harley-Davidson ma jeszcze w sobie coś z legendy? Owszem – przeciętne hamulce i ogromną frajdę z jazdy.

Hasło „Harley-Davidson”, przywołuje w wyobraźni wielką czarną maszynę z ogromną ilością chromów i głośnym, dudniącym wydechem. Taki motocykl musi być dosiadany przez sporego faceta – najlepiej metr dziewięćdziesiąt, z wyraźnie zaznaczonymi mięśniami – zwłaszcza mięśniem piwnym.

Do takiego wizerunku kierowcy kultowego motocykla amerykańskiej marki marketingowcy przyzwyczajali nas od wielu lat. Ta polityka ostatnio się zmienia – Harley-Davidson chce być kojarzony raczej z uniwersalnymi ideami i wartościami niż tylko z szowinistycznym samcem alfa.

Ocieplaniu i zmiękczaniu wizerunku służą przygotowywane od niedawna kampanie reklamowe, ale także rozbudowa oferty, której najnowszym efektem jest właśnie model Street 750. Postanowiłem sprawdzić, czy chłodzony cieczą indyjski baby-harley będzie w stanie udźwignąć legendę pokoleń ogromnych, majestatycznych maszyn z Milwaukee.

Siermiężnie nisko

HD Street 750 (3)Stereotypowy użytkownik Harrego z serialu “Sons of Anarchy” mocno by się zastanowił nad zakupem modelu Street 750. Motocykl jest bardzo niski – dumam jak ja, gość w rozmiarze XL, odnajdę się na kanapie położonej na wysokości 70 cm powyżej poziomu gruntu.

HD Street 750 (26)Moje obawy są słuszne – po raz pierwszy w życiu mam poczucie, że brakuje mi w kończynach kilku stawów. Mam problem ze złożeniem nóg tak, by zajmowały właściwe miejsce wyznaczone przez wysoko umiejscowione podnóżki. W ich ułożeniu podoba mi się to, że są dosyć szeroko rozsunięte – to wygodne.

Harley-Davidson Street 750 – dane techniczne

Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony cieczą

Pojemność 749 cm3

Moc 58 KM

Maks. moment obr. 59 Nm (4000 obr./min.)

Skrzynia biegów 6-biegowa

Napęd pas zębaty

Hamulec przedni hydrauliczny jednotarczowy

Hamulec tylny hydrauliczny jednotarczowy

Wysokość siodła 71 cm

Zbiornik paliwa 13 litrów

Cena 32 200 zł1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.