Prawie 15 tys. kilometrów przez bezkresne amerykańskie przestrzenie. Czym? Maleńką Hondą Ruckus o pojemności 50 cm3. Takiego wyczynu podjęli się dwaj śmiałkowie – Michael Reid i Yonatan Belik.

Założeniem projektu jest odwiedzić 48 stanów USA i pobić rekord Guinnessa w najdłuższej wyprawie skuterem o pojemności 50 cm3. Dokładnie tak – dwaj młodzi Amerykanie jako pojazdy na taką wyprawę wybrali Hondy Ruckus, znane na niektórych rynkach jako Zoomer – sympatyczne skutery, o których można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że nadają się na tak ekstremalną wyprawę.

Honda Ruckus jest bardzo charakterystycznym skuterem, zbudowanym na bazie rurowej, otwartej konstrukcji. Napędzana jest jednocylindrowym silnikiem o pojemności 49 cm3. 5-litrowy zbiornik paliwa pozwala, zdaniem producenta, pokonać około 220 km, ponieważ średnie spalanie wynosi około 2 l/100 km.

Michael Reid i Yonatan Belik wystartowali 7 września podczas Lansdale Bike Night. Zakończenie podróży planowane jest za 85 dni w Philadelphia Cycle Center w Pensylwanii. Zmagania dwóch podróżników można śledzić na ich fanpage na FB oraz – w czasie rzeczywistym – na stronie Garmina.

Wheeling For The World – zdjęcia

zdjęcia: facebook.com/pg/WheelingForTheWorld

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.