Z myślą o naszych czytelnikach, którzy z powodu zimy nie tracą chęci na przejażdżki motocyklami, lub używają ich w związku z pracą, przygotowaliśmy poniższy przegląd odzieży. Wysłaliśmy zapytania do kilku krajowych firm zajmujących się produkcją odzieży lub jej elementów. Chcieliśmy dowiedzieć się, czy nadążają za zmianami klimatu i czy myślą o zimowych motocyklistach. Poprosiliśmy również, aby wskazali produkty, które szczególnie nadają się do wykorzystania w turystyce.

Po napisaniu zestawienia wybranych kasków turystycznych, nowości na 2020 rok i wyjątkowym sukcesie tego artykułu – kilka tysięcy odsłon – postanowiłem wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych najtwardszych turystów, którzy mimo kalendarzowej zimy nie odstawiają swoich motocykli. Oto moje zestawienie ciuchów od polskich producentów, w których żadna zima nie powinna być straszna:

Shima – ubiór prawie kompletny

Kurtka Shima Horizon, najdroższa kurtka tekstylna w ofercie tego producenta, ma wszelkie atuty, aby móc ubiegać się o miano odzieży na okres jesienno – zimowy. Jest długa, co chroni przed powiewami zimnego powietrza, wyposażona została w membranę wodoodporną NextDry i wkładkę ocieplającą HeatPro – obie wypinane. Producent zadbał również o wodoodporność kieszeni.

Orócz wersji czarnej, Shima proponuje również kolory: szary, khaki, niebieski i fluo. Te dwie ostatnie – z racji użytych barw, wydają się bardziej predysponowane do jazdy w trakcie zimowych ciemności, zapewniając widoczność z dużo większej odległości.

Cena to 1099,99 zł.

Coś dla pań, czyli Shima Volante Grey

Motocyklistkom firma Shima oferuje kurtkę Volante Grey, którą również wyposażono w opisane powyżej membrany: wodoodporną i ocieplającą, a wstawki z elastycznego materiału zapewniają lepsze dopasowanie do sylwetki użytkowniczki. Zadziwia nas tylko jedna rzecz – męska kurtka w 5 wariantach kolorystycznych, a damska tylko w jednym…?

Cena to 699,99 zł.

Ciepłe dodatki…

Producent posiada w ofercie także turystyczne spodnie tekstylne, które wyposażono w ocieplacze, męską i damską bieliznę termoaktywną oraz odzież przeciwdeszczową.

Ciekawostką i zarazem uzupełnieniem opisanej odzieży na naprawdę zimne dni, jest kamizelka ocieplająca Heatpro Vest Men. Może być ona również używana w połączeniu z kurtkami letnimi, umożliwiając ich użytkowanie, gdy dzień krótszy, a słońce nie praży już tak, jak w czerwcu, czy lipcu. Jej zaletą jest dobre dopasowanie do ciała, przez co można ją zakładać nawet pod obcisłe kurtki.

Cena to 150 zł

Ciepło w dłonie, czyli motocyklowe rękawice zimowe

Jeżeli chodzi o ochronę rąk, to Shima proponuje rękawice Inverno, dedykowane do całorocznej turystyki. Wnętrze wykonane z materiału ocieplającego 3M Thinsulate oraz długi rękaw mają skutecznie chronić ręce przed utratą ciepła.

Cena to 199 zł

Husar – zimowe dodatki w przystępnej cenie

Innym krajowym producentem, który nie zapomina o wielbicielach całorocznej jazdy motocyklem, jest Motonita z Gdańska, właściciel marki Husar.

Za ok 45,00 zł firma proponuje pas nerkowy Husar Wings, wykonany z wiatroodpornego poliestru, z wnętrzem z polaru. W części przylegającej do pleców posiada dodatkowo wszyte panele gąbkowe, które mają za zadanie usztywniać pas.

Efektywnym uzupełnieniem kurtek, zwłaszcza tych z niskim kołnierzem, będzie Husar Neck Warmer, również w atrakcyjnej cenie 49,99 zł. Wykonany, m.in. z polaru, ma chronić przez wyziębieniem nie tylko szyję, ale również klatkę piersiową i część pleców.

REDLINE – kosmiczne technologie, w turystyce motocyklowej

Ten polski producent, korzystający z nowoczesnych technologii, proponuje na zimę odzież termiczną serii Redline Outlast. Nazwa pochodzi od materiału z którego korzysta, m.in. NASA, przy produkcji kombinezonów, a który dostosowuje regulację ciepła ciała do panujących warunków atmosferycznych.

Za 110,00 zł możemy kupić nakolanniki, które będą stanowić dodatkową ochronę dla tych wrażliwych stawów.

Z tego samego materiału wykonano serię odzieży termicznej Mars – dla motocyklistów i Venus – dla motocyklistek. Koszt, koszulek to 219,00 zł.

Za spodnie termiczne, zarówno w wersji Mars, jak i Venus, również zapłacimy 219,00 zł.

W naszym zestawieniu nie mogłoby zabraknąć zimowej kominiarki. Taką w swojej ofercie posiada firma Redline, choć producentem jest firma Knox. Model to Hot Hood Blue – czyli  tłumacząc dosłownie gorący niebieski kapturek. Kominiarkę tę można nabyć za 124 zł.

Wyjaśnienie

W artykule ujęliśmy tylko te firmy, które odpowiedziały na nasze zapytania, choć wysłaliśmy maile do dużo większej liczby producentów i importerów odzieży…

W rzeczywistości, także sami krajowi producenci mają o wiele szerszą ofertę dla tych fanów dwóch kółek, którym nie straszne wiatr i chłód. Opisy, rodzaje zastosowanych materiałów, świadczę, że odzież ta może faktycznie się sprawdzić w niskich temperaturach.

Jeżeli macie doświadczenia z opisanymi produktami lub innymi pochodzącymi od krajowych producentów, napiszcie o nich w komentarzach.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.