Reklama

Kawasaki przygotowuje się do obchodów 40. rocznicy powstania pierwszego motocykla z serii KX, czyli enduro/motocross. Oprócz serii imprez poświęconych tej rocznicy należy spodziewać się także jubileuszowych edycji motocykli.

Z okazji przyszłorocznego jubileuszu stworzono specjalną stronę internetową, na której możemy zapoznać się z mnóstwem istotnych informacji dotyczących serii KX. Pierwszym dirt bike w historii firmy był KX 250, który powstał 2 1974 roku. Od tamtej pory Kawasaki serii KX konsekwentnie utrzymywały się na czołowych pozycjach w zawodach motocross. W ostatnich dziesięciu latach Kawy zwyciężyły ponad połowę zawodów serii AMA Supercross i Motocross zarówno w klasie 250 jak i 450.

40-lecie serii KX

Oprócz szczegółowej historii zwycięstw Kawasaki, na stronie internetowej znajdziemy także dokumentację wprowadzanych w kolejnych latach innowacji. Dowiemy się zatem o pojedynczym amortyzatorze z 1979 r., hamulcach tarczowych z 1980 r. ramie obwodowej z 1989 r. i wreszcie o kontroli startu wprowadzonej w roku ubiegłym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.