Gdy w Bawarii trwał deszczowy zlot zimowy Elefantentreffen, w tym samym czasie we Francji 1000 motocyklistów ścigało się po plaży w wyścigu ze startu wspólnego Le Touquet Enduropale 2013. Oto galeria zdjęć i film z tego wyścigu.

Tegoroczny wyścig miał wyjątkową dramaturgię. Nagłe załamanie pogody spowodowało, że na plażę, dosłownie między jadących zawodników, zaczęło wdzierać się morze. Podczas ostatniego ósmego okrążenia (każde z nich trwa około 15 minut) główny faworyt, Jean Claude Mousse musiał zrzucić swoje gogle i do końca wyścigu poruszał się  po omacku.

Dosłownie przed linią mety został wyminięty przez innego Francuza, Milko Potiska. Wtedy jednak wdzierające się na plażę morze nie tylko utrudniło jazdę innym zawodnikom, ale wręcz stworzyło wyjątkowo niebezpieczne warunki do jazdy. Organizatorzy zdecydowali się zakończyć wyścig, a jako ostateczne rezultaty uznano  wyniki po siódmym okrążeniu. Zwycięzcą został więc Mousse. Obaj zwycięzcy – i ten oficjalny, i nieoficjalny – dosiadali motocykli Yamaha YZ450F.

A oto galeria zdjęć z wyścigu oraz film. Po jego obejrzeniu można zrozumieć, dlaczego z ponad 1000 motocykli, które rozpoczynają wyścig pierwsze okrążenie kończy 800, a po drugim okrążeniu jest już ich zaledwie 500.

Start Enduropale 2013 – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.