Motocyklowa turystyka 2021? Tak! Całą poproszę! [felieton]

-

Pandemia to, pandemia tamto… po ponad roku od ogłoszenia zagrożenia, po prawie roku mniejszych lub większych obostrzeń czy wszelakich lockdownów wydawać by się mogło, że w końcu powracamy powoli do normalności. Ta dziwna, nietypowa i niestety ciekawa globalna sytuacja, wielu z nas popsuła sezon 2020. Teraz, kiedy za oknem topnieje śnieg, warto zastanowić się jak nie dać zepsuć sobie sezonu 2021. Oto trzy powody, dla których wyjazdy motocyklowe w 2021 będą dla nas zbawieniem.

1. Prawdopodobieństwo

czy motocyklowe podróże zagranicę są bezpieczne ze względu na koronawirus kiedy

O ile nie wpadną nam kolejne, mniej lub bardziej racjonalne, obostrzenia i generalnie będzie można się przemieszczać, turystyka motocyklowa będzie bezpieczna. Doświadczenie wyniesione z sezonu 2020 pokazuje nam, że trzeba być wyjątkowym artystą lub pechowcem aby podczas wyjazdu motocyklowego zarazić się czymkolwiek więcej niż co najwyżej bakcylem podróżowania.

9 recept na turystyczne enduro 2020 – wielki test porównawczy dziewięciu motocykli segmentu adventure

Jako redakcja Motovoyagera w 2020 przejechaliśmy tysiące kilometrów testując sprzęt i motocykle, przy każdej możliwej okazji objeżdżając Polskę wzdłuż i wszerz oraz okazyjnie wyskakując za granicę. Podczas tych wyjazdów nocowaliśmy w pensjonatach, pod namiotami, w hamakach oraz u siebie nawzajem. Prywatnie zaś każdy z nas, zachowując oczywiście pewną dozę ostrożności, prowadził własne wypady i wojaże. Bilans? Wszyscy zdrowi, wszyscy zadowoleni.

Wniosek z tego jest bardzo prosty – wyjazdy indywidualne i wyjazdy w małych grupach są zdecydowanie bezpieczniejsze pod względem epidemiologicznym niż transport publiczny czy wyjazdy grupowe. Dlatego w 2021 warto wziąć pod uwagę starania naszych lokalnych przedsiębiorców z branży turystycznej, przygotować (odkurzyć lub zakupić) namiot lub hamak i ruszać w trasę. 

2. Mniejsze zagęszczenie

Motocyklowa turystyka 2021? Tak! Całą poproszę! [felieton]

To chyba akurat bardzo proste. Dopóki będzie mniejszy ruch turystyczny, dopóty te wszystkie piękne miejsca i wspaniałe atrakcje będą bardziej dostępne. Tym samym możemy swobodnie zwiedzać, oglądać i przeżywać wspaniałe chwile w lokacjach, do których do niedawna zwyczajnie nie chciało nam się jechać, ze względu na tłumy. 

3. Bo to zdrowe

Motocyklowa turystyka 2021? Tak! Całą poproszę! [felieton]

Tutaj zapewne też nie będzie to odkrycie. Obserwacje poczynione na własnej osobie, znajomych oraz współpracownikach pokazują jasno – przytyło nam się. Ofiarą tej tendencji stała się zwłaszcza ta część populacji, która pracuje zdalnie. I nie, jak to twierdzą niektórzy, nie jest to zależne od płci… Rozwiązaniem jest ruch oraz ogólnie pojęta aktywność. Nie wiem jak ty, ale ja kiedy gdzieś jadę, to jestem stale w ruchu. Jeżeli nie jestem w trasie, lub nie zwiedzam, to rozbijam namiot lub wieszam hamak. Jak już to zrobię, to ogarniam jedzenie, drewno na opał lub zwyczajnie wypoczywam. Jeżeli tylko nasza aktywność na wyjazdach motocyklowych jest większa niż zwlekanie się z siodła prosto do łóżka, to mamy już więcej aktywności niż w domu. Turyści motocyklowi jeżdżą i zwiedzają, fascynaci przygody przemierzają mniej lub bardziej trudne tereny, aby koczować gdzieś w dziczy. Wszystko to jest spalaniem kalorii i ładowaniem się tak bardzo nam potrzebną witaminą D3. Tak, moi drodzy turystyka jest dla nas zbawieniem.

Podsumowując – szykujcie maszyny, kompletujcie wyposażenie. Siedźcie przy mapach, przeglądajcie lokacje. Sezon 2021 nadchodzi wielkimi krokami i niesie ze sobą kolejne doznania i przygody.

Jarek Dobrowolski
Jarek Dobrowolski
Jarek Dobrowolski, miłośnik dwóch kółek, którego nie zatrzymuje nic poza głębokimi śniegami. Autor kilku projektów literackich. Celem jednego z nich jest przekroczenie granicy pomiędzy byciem turystą, a rasowym podróżnikiem i odnalezienie prawdziwego znaczenia tego czym jest przygoda i jak ją rozumiemy. Ciągle poszukujący minimalistycznych rozwiązań przynoszących maksymalne efekty ostrożnie dobiera wyposażenie oraz szlifuje umiejętności. Beznadziejnie zakochany w swoim BMW R1150 GS adventure.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY