Właściciele pojazdów mają obowiązek posiadać jedynie ubezpieczenie OC, ale dla wielu z nich dobrym rozwiązaniem jest rozszerzenie ochrony o polisę Autocasco. Sprawdź, dlaczego warto wykupić pakiet OC AC oraz o jakie jeszcze dodatkowe usługi do polisy OC warto zadbać.

Ubezpieczenie OC jest przypisane do konkretnego pojazdu i musi być opłacane systematycznie, dopóki pozostaje on zarejestrowany. Jego posiadanie pozwoli Ci uniknąć kary ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, ale przede wszystkim – uchroni się przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych innym uczestnikom ruchu drogowego. Co równie istotne, dzięki polisie OC możesz zapewnić sprawną wypłatę odszkodowania lub świadczenia osobom, których mienie lub zdrowie ucierpi wskutek wypadku z twoim udziałem. Wszystko to jest niezwykle ważne i jednocześnie, jako odpowiedzialny kierowca, który troszczy się również o swoje bezpieczeństwo i komfort, powinieneś rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia AC.

Pakiet OC AC zabezpieczy przed kradzieżą

Jeśli chcesz zapewnić sobie ochronę finansową na wypadek kradzieży auta, koniecznie wykup pakiet OC AC. Dzięki Autocasco otrzymasz od ubezpieczyciela odszkodowanie, gdy skradziony zostanie cały pojazd albo jego części stałe lub elementy wyposażenia podstawowego. Taka ochrona może okazać się szczególnie przydatna dla tych, dla których zakup auta stanowił istotny wydatek, a kupno kolejnego byłoby sporym finansowym wyzwaniem.

Polisa AC to ochrona dla sprawcy wypadku i przed aktami wandalizmu

Polisa AC zapewni Ci ochronę także wówczas, gdy auto zostanie uszkodzone wskutek zdarzenia, za które ponosisz odpowiedzialność. Tym ostatnim może być kolizja lub wypadek, jak również sytuacja, w której zniszczysz pojazd bez udziału osób trzecich, czyli na przykład najeżdżając na studzienkę lub wjeżdżając w barierkę. Ubezpieczyciel wypłaci Ci rekompensatę także za zarysowanie czy innego typu uszkodzenie pojazdu, w przypadku którego sprawca pozostanie nieznany. Będzie tak również wówczas, gdy urwane lusterko czy wybita szyba będą efektem celowego działania wandali.

Zachowaj wygodę i mobilność dzięki assistance

Analizując zalety polis, kierowcy skupiają się głównie na powyższych elementach, ale ważną korzyść stanowi też możliwość korzystania z innych form wsparcia ubezpieczyciela. Dzięki assistance samochodowemu, gdy pojazd zostanie skradziony lub stanie się chwilowo niedostępny (ze względu np. na przeprowadzaną powypadkową naprawę), będziesz mógł skorzystać z samochodu zastępczego. Jeśli natomiast dojdzie do kolizji lub wypadku, ubezpieczyciel w razie potrzeby zajmie się również holowaniem auta do warsztatu lub w inne wskazane przez ciebie miejsce.

Ochrona przed skutkami działania żywiołów

Nie zapominaj, że samochód może zostać również zniszczony bez choćby najmniejszego udziału człowieka. Silny wiatr przewracający drzewa, mocne gradobicie czy ulewa zalewająca całe ulice to czynniki, które mogą nie tyle uszkodzić karoserię, co wręcz doszczętnie zniszczyć pojazd. Jeśli posiadałbyś samo ubezpieczenie OC, a nie pakiet OC AC, powstałe w ten sposób szkody musiałbyś pokryć z własnej kieszeni. Miej jednak na uwadze, że każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa listę żywiołów objętych ochroną – to nie jest zatem tak, że na odszkodowanie możesz liczyć zawsze, bez względu na okoliczności powstania szkody.

Wybierz dobre ubezpieczenie OC lub pakiet OC AC

Aby zyskać możliwie najwięcej korzyści, zadbaj o wybór dobrego ubezpieczenia samochodowego. Pomogą Ci w tym dostępne w internecie kalkulatory ubezpieczenia OC i AC, które pozwalają łatwo porównać poszczególne oferty pod względem cen oraz zakresu ochrony.

Pamiętaj też, że w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych, takich jak choćby Aviva (szczegóły propozycji na: https://www.aviva.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-oc/), dodatkowe korzyści i możliwości możesz zapewnić sobie w ramach samej polisy OC. Nie chodzi tu tylko o zniżki za zakup polisy przez internet czy bezszkodową jazdę, ale również dodatkowe elementy ochrony, które możesz dokupić do pakietu podstawowego. Dzięki nim, zamiast nabywać cały pakiet OC AC, otrzymasz najważniejsze dla siebie rozwiązania, na przykład ubezpieczenie szyb lub opon, polisę NNW, a nawet ochronę prawną. W firmie Aviva możesz też skorzystać z usługi assistance samochodowego (obejmuje holowanie i samochód zastępczy), która w wariancie podstawowym jest już wliczona w cenę OC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.