Z racji tego, że pierwsza dziesiątka naszych przemyśleń okazała się tak wielkim hitem, poczułem się wywołany do tablicy i zobowiązany do stworzenia kolejnej części. Pomysłów nadal jest mnóstwo, a kilku z nich podrzuciliście wy – czytelnicy. Zapraszamy do zapoznania się z kolejną porcją rzeczy, których dowiecie się dopiero wtedy, gdy zaczniecie jeździć motocyklem. Zapraszamy do dyskusji i dzielenia się waszymi przemyśleniami.

11. Jazda motocyklem wiąże się z tym, że po kilku większych lub mniejszych wymuszeniach podzielisz kierowców na my – motocykliści i oni – samochodziarze. Dosyć szybko na auta zaczniesz też mówić puszki.

12. Motocyklem według kierowców aut nigdy nie będziesz jeździł normalnie. Jadąc szybko będziesz dawcą, jadąc wolniej – leszczem…

13. Jeśli lubisz sam pogrzebać przy swoim sprzęcie to musisz wiedzieć jedno – nic nie jest na tyle proste żeby tego nie zepsuć. Zazwyczaj na 4 śruby odkręcisz 3. To standard.

14. Nieważna pojemność twojego jednośladu, jeśli już go masz, to musisz liczyć się z jednym – droga do wymiany punktów na rower jest zdecydowanie krótsza na motocyklu niż w samochodzie.

15. Skórzany kombinezon, szyba lustrzanka i motocykl z owiewkami działa na Sebków w E46 jak czerwona płachta na byka. Bądź pewny, że na światłach, lub podczas powolnej jazdy, Sebek będzie chciał się z tobą ścigać i pokazać moc poczciwego benzyniaka 1,6 lub klekoczącego 1,9.

16. Pamiętasz kręcenie ósemek na placu manewrowym? Nie? To dobrze! O ile nie planujesz startu w gymkhanie, to ta z egzaminu praktycznego będzie twoją ostatnią.

17. Zasady na zlocie motocyklowym są trzy: Pierwsza – najpierw rozkładasz namiot, dopiero potem otwierasz piwo. Druga, wiążąca się z pierwszą oraz punktem nr 14 – warto zabrać ze sobą alkomat, na pewno przyda się następnego dnia. No i trzecia – obowiązkowo musisz zabrać ze sobą stopery do uszu (lub wyjątkowo dobrze się znieczulić), upalanie motków do odciny w środku nocy jest na zlotach czymś bardzo normalnym.

18. Twoja żona, czy dziewczyna, nigdy nie dowie się jaka była prawdziwa cena akcesoriów zakupionych do twojego motocykla. Pamiętaj żebyś nigdy nie pozwolił jej wystawić za ciebie aukcji internetowej, bo szybko i skutecznie sprzeda wydech Akrapovica za 400 zł.

19. Tylko na motocyklu chcąc jechać w lewo będziesz skręcać kierownicą w prawo, chcąc jechać w prawo, będziesz skręcać kierownicą w lewo. To przeciwskręt, którego być może nie nauczyli cię na kursie…

20. Rozpoczynasz swoją przygodę z motocyklami? Musisz wiedzieć jedno – dalsza rodzina oraz koleżanki twojej mamy znają się na motocyklach i staną się twoimi wrogami. Pętla dekapitacyjna na szyi czy wypadek z telewizji będzie głównym tematem rozmów po informacji o kupnie motocykla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.