wt., 26 paź 2021

10 powodów dlaczego motocykl jest lepszy od kochanki/a [humor, dla panów, dla pań, dla każdego]

-

Masz ochotę na odrobinę rubasznego humoru? I bardzo dobrze! Poniżej znajdziesz nieco ukrytych za ścianą przyzwoitości prawd, mówiących czemu motocykl jest lepszy od kochanki lub kochanka. Tak, tak. Mamy argumenty dla wszystkich! Miłej zabawy.


Dla panów

10 powodów dlaczego motocykl jest lepszy od kochanki/a [humor, dla panów, dla pań, dla każdego]

 1. Motocykl nigdy cię nie zostawi

  Żeby motocykl cię zostawił, należy naprawdę mocno się postarać. Bo jak bardzo trzeba być zdesperowanym, żeby zeskoczyć z maszyny w trakcie jazdy i pozwolić jej jechać samodzielnie dalej? Jeżeli jednak to się już stanie, a twoja miłość pojedzie w dal, możesz być pewny, że skończy się to co najmniej wywrotką.
 2. Motocykl jest tańszy niż kochanka

  Dyskusyjne, wiem. Ale przynajmniej motocykl nie będzie stroił fochów, jeżeli zamiast oryginalnej części kupisz mu zamiennik z Chin.

 3. Motocykl nie ma wahań nastrojów
  O ile dbasz o swój sprzęt, to możesz być pewny, że jedynym co może spowodować jego humorzaste zachowanie będzie co najwyżej źle dobrana mieszanka paliwa. Sam z siebie twój najlepszy przyjaciel nie będzie się dąsał, ani foszył.
 4. Motocykl nigdy ci nie odmówi

  Jeżeli jest w pełni sprawny, to powinien zawsze odpalić. I chociaż na pękniętej gumie daleko nie zajedzie, to ochoty mu nie zabraknie.

 5. Motocykl pojedzie z tobą na koniec świata i zatarga tam twoje bagaże

  Ile na niego załadujesz, tyle pociągnie. Niby granicą zawsze jest zdrowy rozsądek, ale na swój sprzęt załadujesz tyle bagaży ile będziesz chciał, a on nie będzie wywracał oczami, ani stękał.

 6. Motocykl nie wpadnie w panikę, kiedy pęknie guma

  Wypadki się zdarzają, ale o ile uda ci się w porę zatrzymać, będziesz mieć pewność, że łatka lub wizyta u wulkanizatora załatwi sprawę. Później wysiądziesz i będziesz jechać dalej, a sytuacja nigdy nie będzie ci wypominana. Niestety nie będzie z tego małych motocykli, ale coś za coś. 
 7. Motocykl zawsze wychodzi dobrze na zdjęciach

  … i nie jest fałszywie skromny. 
 8. Motocykl nie pochyla się w złą stronę na winklach

  Otóż to. Swojego motocykla nie musisz instruować, ani przypominać mu jak ma sę zachowywać. Zawsze jesteście idealnie zgraną parą.

 9. Możesz mieć kilka motocykli w garażu i mieć pewność, że się nie pobiją

  No i tak jak w życiu, wszyscy będą ci zazdrościć, nawet jeżeli będą mówili inaczej.

 10. Motocykla nie musisz masować przed przejażdżką

  Ponieważ twój motocykl nie potrzebuje gry wstępnej. Lejesz paliwo, odpalasz i jedziesz. Zawsze, wszędzie i o każdej porze.

Dla pań

10 powodów dlaczego motocykl jest lepszy od kochanki/a [humor, dla panów, dla pań, dla każdego]

 1. Jazda, jazda!

  Życiowa prawda jest taka, że na motocyklu możesz jeździć publicznie. Czynem tym nie wywołasz zgorszenia, a co najwyżej zazdrość. 
 2. W motocyklu możesz wymienić tłumik na większy

  Większy, mniejszy, szerszy. Wszystko zawsze według twoich preferencji. Koniec dyskusji o tym, co tak naprawdę się liczy.
 3. Motocykl nie opluje cię olejem

  … no chyba, że się bardzo postarasz. W ekstremalnych sytuacjach może wybuchnąć płomieniem, ale tylko jeżeli zajeździsz go na śmierć.
 4. Motocykl nie ma kompleksów

  I nie narzeka. Nie mówi, że jest za gruby lub musi zrobić masę. Nie będzie nigdy opasły. Jest dokładnie taki, jakim chcesz go widzieć.
 5. Motocykl nie zostawi cię dla innego motocykla

  Ty możesz zostawić motocykl i on nie będzie cię śledził, wydzwaniał ani pisał głupot na Facebooku.
 6. Motocykl zawsze cię wysłucha

  Ponieważ motocykl jest doskonałym słuchaczem. Co prawda nie powie ci, co aktualne myśli, ale przynajmniej wiesz, że nie ściemnia… i myśli zawsze o tobie.
 7. Motocykl możesz pomalować na różowo i nie będzie narzekał
  To samo tyczy się sztucznych rzęs na reflektorach, odblaskowych opasek na felgach, frędzli, a nawet kokardek.
 8. Motocykl ma hamulce

  … i zawsze cię wysłucha, kiedy postanowisz żeby zwolnił. Co więcej, jeżeli chcesz żeby przyspieszył będzie równie posłuszny. Może nie ma w tym elementu zaskoczenia, ale przynajmniej się nie zawiedziesz.

 9. Motocykl nie pije więcej niż trzeba

  Ponieważ motocykl pije dokładnie tyle, ile w niego wlejesz. Ni mniej ni więcej. A co najważniejsze, ile byś w niego nie lała, nigdy nie straci przytomności lub nie zacznie zarywać do innych dziewczyn.

 10. Motocykl nie potrzebuje zachęty, żeby być twardym

  Otóż to. Nawet jeżeli padnie mu rozrusznik, to będzie twardy i gotowy. Starsze modele umieją odpalić z pychu, a niektóre nawet z kopa. 

To na tyle. Podobało się? A może masz swoje propozycje argumentów? Zapraszamy do zabawy.

Jarek Dobrowolski
Jarek Dobrowolski, miłośnik dwóch kółek, którego nie zatrzymuje nic poza głębokimi śniegami. Autor kilku projektów literackich. Celem jednego z nich jest przekroczenie granicy pomiędzy byciem turystą, a rasowym podróżnikiem i odnalezienie prawdziwego znaczenia tego czym jest przygoda i jak ją rozumiemy. Ciągle poszukujący minimalistycznych rozwiązań przynoszących maksymalne efekty ostrożnie dobiera wyposażenie oraz szlifuje umiejętności. Beznadziejnie zakochany w swoim BMW R1150 GS adventure.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Zakaz wjazdu pojazdów spalinowych na słowacką stronę Tatr – rząd ma już plany i podał planowaną datę wprowadzenia zmian

Tatry, zarówno te po polskiej, jak i po słowackiej stronie, słyną nie tylko z pięknych gór, ale także malowniczych tras, które uwielbiane są przez...

Motocykl po turecku – wyprawa starym KTM-em 990 ADV do Wschodniej Anatolii [cz.2: Bułgaria, Turcja – Stambuł]

Historia, którą tu opowiadam jest o charakterach, trudach podróży i o drogach zadziwiająco pięknej Turcji, gdzie spędziłem niespełna miesiąc, latem 2021 roku… Przed wami...

Gdzie znajduje się numer VIN w motocyklu i co oznacza?

Numer identyfikacyjny motocykla to niepowtarzalny kod, który zawsze zlokalizowany jest na stałym jego elemencie, jeszcze na etapie produkcji. Bez względu na to, czy masz...

MotoGP Misano – „El Diablo” magnifique! Mamy Mistrza Świata sezonu 2021!

Mamy to! Królem MotoGP w roku 2021 został Fabio Quartararo. Zawodnik Monster Energy Yamaha wykorzystał pierwszą okazję na zdobycie tytułu, stając się tym samym...

Doścignąć marzenia, czyli moje pierwsze budżetowe ściganie – wybór i zakup torówki Kawasaki ZXR 400 [cz. 1]

Wizja kolejnego sezonu na PitBike i wysłuchiwanie drwiących komentarzy za plecami postawiło mnie pod ścianą. Doskonale pamiętałem wyjazdy na tor na motocyklach o pojemności...