BMW R 1250 RT to przepiękne, mocne i funkcjonalne motocykle turystyczne. Już wkrótce 22 takie jednoślady będą jeździły w warszawskiej drogówce. Ich koszt opiewa na 2,7 mln zł brutto. Opcjonalnie liczba zakupionych motocykli może zwiększyć się o 5 sztuk wyposażonych w system łączności radiowej. Do wszystkich maszyn dołączone będą kaski.

8 maja br została podpisana umowa na dostawę sprzętu pomiędzy KSP, a firmą Zdunek Premium – trójmiejskim dealerem BMW. Czas na realizację umowy firmy z Gdańska mają do 18 grudnia 2020. W postępowaniu odpadła druga firma Wawrosz, która wyceniła zlecenie na ponad 3,1 mln złotych brutto.

nowe motocykle policyjne
Na zdjęciu służące obecnie motocykle policyjne BMW R 1200 RT

Warszawska drogówka jeździ już BMW 1200 RT od 2016 roku, kiedy to zakupiono 10 sztuk tych motocykli na potrzebę obsługi szczytu NATO w Warszawie. Model ten natomiast znajduje powszechne wykorzystanie w służbach policyjnych w całej Europie.

Wszystkie motocykle policyjne w Polsce: nie tylko Yamaha, Honda i BMW – jakie nowe modele, a jakie stare pełnią obecnie służbę

Do czego będą służyły nowe RT? Będą pełniły zadania łącznikowo-penetracyjno-pościgowe na wylotówkach z dużych miast, na szlakach komunikacyjnych o dużym ruchu, na ekspresówkach i autostradach oraz w rejonach zagrożonych przestępczością. Zostaną użyte także do pilotowania transportów nienormatywnych i szczególnie niebezpiecznych… oraz, ponieważ maszyny są mocno reprezentacyjne, będą eskortowały VIP-ów jako asysta honorowa.

To jak… kto chce wstąpić do policji?ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.