Zeszły weekend wyścigowy Budziacha należał do tych, które Michał zapamięta naprawdę długo. Pełnowymiarowy tor, profesjonalny zespół i świetnie przygotowany motocykl, w zupełnie nowej klasie, to dla niego nowość, ale również wspaniała lekcja, z której postanowił skorzystać w 110%.

Michał został zaproszony przez profesjonalny zespół I+Dent Racing Team do startu podczas finałowej rundy Mistrzostw Hiszpanii w klasie Supebike Junior (Supersport 300). Team wyścigowy robi wrażenie i sprawił, że Budziach mógł poczuć się jak zawodnik klasy królewskiej – wielka ciężarówka pełna motocykli i części, znawcy odpowiedzialni za telemetrię i światowej klasy mechanicy to tylko wierzchołek tej wyścigowej góry lodowej. Dodatkowo zmienna jak w kalejdoskopie pogoda pozwoliła na sprawdzenie się w różnych warunkach, ponieważ kwalifikacje odbyły się w deszczu, pierwszy wyścig przy silnym wietrze i na przesychającym torze, a dopiero drugi i trzeci start to już prawdziwa walka na suchej nawierzchni.

Rozmowa z Adrianem Zielińskim – mechanikiem wyścigowym, jednym z autorów spektakularnych sukcesów Wójcik Racing Team

– Pierwszy raz odwiedziłem padok Mistrzostw Hiszpanii i muszę przyznać, że zrobiło to na mnie wrażenie. Każda klasa była licznie obstawiona, a cały padok zastawiony był tirami teamów. Widać, że tutaj wszyscy głównie stawiają na młodych i to jest klucz do sukcesu. Teamy znane z mistrzostw świata wystawiają w tych zawodach swoje juniorskie zespoły i szkolą zawodników i mechaników, to później wysoko procentuje. – powiedział nam Budziach.

Michał w swoim boksie miał także mega wsparcie i chodź był debiutantem, to traktowany był na równi z zawodnikami, którzy jechali cały sezon. Pracowali z telemetrią i materiałami wideo. – To są warunki aby robić progres i uczyć się profesjonalnej pracy podczas weekendu wyścigowego. Cały dzień był zaplanowany przez menagera, dlatego każdy wiedział co i kiedy ma robić. Michał wykonał dobra robotę pozostawił po sobie pozytywne wrażenie. Na tym nam zależało. – komentuje mechanik Michała Budziaszka, Adrian Zieliński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.