Ducati Avintia zerwała kontrakt z Karelem Abrahamem, a Czech kończy swoją zawodniczą karierę. W piątkowy wieczór zespół Avintia rozwiązał kontrakt z Czeskim zawodnikiem. Najdziwniejszy jest sposób, w jaki został o tym poinformowany – wiadomość o zakończeniu współpracy została wysłana mailem!

W związku z tym Karel Abraham został bez teamu, co realnie zakończyło jego karierę w MotoGP. Karel wygrał jeden wyścig w Moto2 w Walencji w 2010 roku, poczym przeniósł się do MotoGP. Czech w klasie królewskiej ścigał się osiem pełnych sezonów, a jego największymi osiągnięciami było czterokrotne zdobycie 7. miejsca.

Przeczytaj również: Obaj bracia Marquez w Hondzie Respol w 2020 roku!

W piątek, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Brnie, podzielił się informacją na temat zerwania kontraktu i ogłosił zakończenie kariery:

Wiedziałem, że powinienem darzyć zaufaniem ludzi z MotoGP. Potwierdziło się to. Z managerem zespołu Avintii nie chcę mieć już nigdy do czynienia. Takich rzeczy nie ustala się po sezonie, a w jego trakcie. Mógł przekazać mi tę informację bezpośrednio, a nie w ten sposóB. Potraktował mnie nieuczciwie.

Mimo tego, że Czech nie odniósł ze swoim zespołem spektakularnych sukcesów, to mimo wszystko zasłużył na rozstanie się z Avintią w godny sposób. Zerwanie kontraktu jest równoznaczne z tym, że na jego miejsce wskoczy Johann Zarco i wraz z Tito Rabatem będą tworzyć zespół, który teraz zyskał status nie tylko prywatnego, ale i satelitarnego.

Karel nie jest jedynym zawodnikiem, którego nie zobaczymy w przyszłym roku w MotoGP. Niedawno koniec swojej kariery ogłosił również utytułowany Jorge Lorenzo.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.