Najmniej awaryjne, lekkie skutery 125. Jaki najlepszy, niezawodny, bezawaryjny, jakiej firmy kupić? Który pali najmniej?

-

Skuter z silnikiem 125 cm3 może stać się twoim najlepszym przyjacielem, zwłaszcza jeśli masz dosyć korków i przesiadasz się z auta. Żeby ta przyjaźń była trwała, wytrzymały i bezawaryjny musi być również sam jednoślad. Na rynku mamy obecnie duży wybór skuterów 125. Nie brakuje wśród nich modeli lekkich, niezawodnych i spalających symboliczne ilości paliwa.

Recepta na znalezienie ładnego, dobrze wykonanego, dynamicznego i niezawodnego skutera 125 jest jednocześnie prosta i trudna. Prosta, bo proste są założenia – najbardziej bezawaryjne są skutery renomowanych producentów, mających wieloletnie doświadczenie w ich produkcji. Dodatkowym atutem jest dopracowana i nowoczesna, ale w swoich podstawach dosyć prosta konstrukcja. 

Mówiąc inaczej – znane od lat rozwiązania, jeżeli tylko są wykonane z należytą starannością i z dobrych materiałów, nie sprawią nieprzyjemnej niespodzianki. Podstawowe modele „bez bajerów” potrafią przejechać dziesiątki, a nawet setki kilometrów bez konieczności dużych napraw czy remontów. Wystarczy je odpowiednio i na czas serwisować.

Najmniej awaryjne, lekkie skutery 125. Jaki najlepszy, niezawodny, bezawaryjny, jakiej firmy kupić? Który pali najmniej?
Suzuki Address 125

A dlaczego kupno niezawodnego skutera 125 może być pewnym wyzwaniem? Ponieważ w gąszczu ofert i marek obecnych na rynku łatwo się zgubić. W dodatku, jeśli poczytamy różne fora i grupy facebookowe skupiające właścicieli, niektóre modele nie zawsze trzymają jakość. Zdarzają się niedoróbki przy montażu czy elementy wykonane z tańszych materiałów, które potrafią sprawiać problemy. Gdzie więc szukać tzw. pewniaków?

Trójka z Hamamatsu

Producentem, który słynie z wysokiej jakości i niezawodności swoich pojazdów jest na pewno Suzuki. Japońska firma produkuje jednoślady z silnikiem od lat 50. XX wieku. Ma na koncie wiele słynnych modeli z przełomowymi w swoich czasach rozwiązaniami technicznymi, które na stałe weszły do historii motoryzacji. Święciła też wielkie sukcesy w sporcie, z tytułami mistrzowskimi w najważniejszych seriach włącznie – np. MotoGP. Najważniejsze jednak, że to wszystko przełożyło się na znakomite motocykle i skutery codziennego użytku, którymi codziennie jeżdżą miliony ludzi na całym świecie. 

Najmniej awaryjne, lekkie skutery 125. Jaki najlepszy, niezawodny, bezawaryjny, jakiej firmy kupić? Który pali najmniej?
Suzuki Avenis 125

Owocem stałego rozwoju linii lekkich skuterów, prowadzonego od wczesnych lat 80., są oferowane obecnie trzy modele z silnikami o pojemności 125 cm3. Są to Suzuki Address 125, Suzuki Avenis 125 i Suzuki Burgman Street 125EX. Różnią się stylistyką, ale łączy je wspólna techniczna baza. Ich największym atutem jest stosunkowo prosta, ale idealnie dopasowana do współczesnych norm i wymagań konstrukcja. 

Silnik napędzający Addressa, Avenisa i Burgmana to chłodzona powietrzem jednostka zbudowana zgodnie z założeniami SEP – Suzuki Eco Performance. Postawiono na maksymalną sprawność w mieście, czyli możliwość dynamicznego przyśpieszania do najczęściej używanych w tym środowisku prędkości 50-60 km/h. Jednocześnie uzyskano bardzo małe spalanie, na poziomie niecałych 2 l/100 km. Silnik waży tylko 33 kg, co przekłada się na niską masę, a więc łatwość prowadzenia wszystkich napędzanych nim modeli. 

Najmniej awaryjne, lekkie skutery 125. Jaki najlepszy, niezawodny, bezawaryjny, jakiej firmy kupić? Który pali najmniej?
Suzuki Burgman Street 125EX

Jeśli szukasz dla siebie niezawodnego skutera 125 cm3, zacznij od przetestowania „trójki z Hamamatsu”. Bardzo możliwe, że na jednym z nich zakończysz poszukiwania. Suzuki produkuje te pojazdy od kilku dekad i niezmiennie trzyma jakość. Przekłada się to nie tylko na bezproblemową codzienną eksploatację, ale też na łatwość odsprzedaży i małą utratę wartości, kiedy uznasz, że czas na zmianę na coś większego. 

Więcej informacji i listę dealerów znajdziecie na na stronie www.suzuki.pl

Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami. Wchodzisz w to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY