Z amerykańskiego oddziału BMW Motorrad dochodzą do nas wieści o rychłym wycofaniu ze sprzedaży dwóch modeli. W sezonie 2017 nie zobaczymy już prawdopodobnie lekkiego G650GS oraz starzejącego się żwawego turysty K1300S.

Źródła w amerykańskich salonach BMW donoszą, że w nadchodzącym sezonie wiatr historii zdmuchnie z oferty dwa zasłużone motocykle. Pierwszym z nich jest produkowany w niemal niezmienionej formie od 2000 roku jednocylindrowy G650GS. Lekki model z segmentu Adventure przestał wytrzymywać rodzinną konkurencję z mocniejszym F700GS. Duże znaczenie ma też pojawienie się na horyzoncie małego G310GS, który będzie jeszcze lżejszym i jeszcze tańszym wstępem do świata modeli GS.


Kolejnym pewnym kandydatem do odejścia jest K1300S, zasłużony model sportowo-turystyczny. Elegancki motocykl przez lata był godną konkurencją takich maszyn jak Honda VFR 1200, Suzuki Hayabusa czy Triumph Sprint GT. W czasach swojego debiutu był ultranowoczesnym motocyklem, wprowadzającym wiele rozwiązań, np. elektrycznie regulowane zawieszenie.

t

K1300S nie przetrwał jednak w starciu z równie mocnymi i wygodnymi, a przy tym tańszymi propozycjami konkurencji. Decyzję o jego emeryturze ułatwiła zarządowi BMW obecność w ofercie dwóch innych królów szos: S1000RR oraz R1200RS. Oficjalna informacja od firmy w tej sprawie powinna pojawić się w najbliższych dniach.

2 KOMENTARZE

  1. Informacja pochodzi z rynku USA, a z tego co wiemy, Amerykanie nie mają nabożnego stosunku do norm emisji spalin. W Europie rzeczywiście miałoby to znaczenie. Tak czy inaczej, w globalnej rozgrywce K1300S najwyraźniej się nie obronił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.