Pod koniec minionego roku dwaj poważni gracze na polskim rynku – Suzuki i Yamaha, ogłosili akcje serwisowe dla swoich motocykli. Dotyczą one wadliwych elementów instalacji elektrycznej w modelach Suzuki DL650A/XA oraz Yamaha XSR700.

Suzuki poinformowało, że w motocyklach DL650A/XA L2-L6, czyli popularnych V-Stromach, zamontowano wadliwie zaprojektowane stojany alternatora. W wyniku działania wysokiej temperatury pracującego silnika, może dojść do uszkodzenia izolacji uzwojenia, zakończonego zwarciem w instalacji elektrycznej. Może to doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji wyłączenia silnika w czasie jazdy i braku możliwości późniejszego uruchomienia. Akcja dotyczy 670 egzemplarzy wyprodukowanych w Japonii między 24.04.2011, a 14.10.2016 roku.


Problemy z elektryką nie ominęły także Yamahy. W udanym modelu XSR700 problemem jest niewłaściwie poprowadzona wiązka przewodów w okolicy główki ramy i zbiornika paliwa. W wyniku kontaktu z metalową klamrą pod zbiornikiem, może dojść do uszkodzenia przewodów i zwarcia. Wezwaniem serwisowym objętych jest łącznie 8119 egzemplarzy wyprodukowanych we Francji.

t

Naprawy usterek wykonywane będą nieodpłatnie w autoryzowanych stacjach obsługi Suzuki i Yamahy. Właściciele objętych akcją motocykli zostali już listownie powiadomieni o konieczności pojawienia się w serwisie.

 

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.