Reklama

Wygląda na to, że ekipa Ducati szykuje na nadchodzący sezon nieco odchudzoną wersję popularnej Multistrady. Testowy motocykl z wyraźnie mniejszym silnikiem został sfotografowany na jednej z włoskich dróg.

Ducati Multistrada 1200 na dobre zadomowił się w segmencie wygodnych turystyków, ale dla części potencjalnych klientów jest wciąż “zbyt” – zbyt wysoki, zbyt ciężki, zbyt drogi. Dla nich szykowana jest właśnie nieco odchudzona wersja tej maszyny, która mogłaby, ale raczej nie będzie nosiła nazwy Ministrada. Jeden z jej pierwszych egzemplarzy został sfotografowany w czasie testów przez obeznanego w temacie przypadkowego motocyklistę, który natychmiast podzielił się radosną nowiną z prasą branżową.


Zdjęcie nie jest najwyższej jakości, natomiast kształt ramy i owiewek jednoznacznie mówi, że mamy do czynienia z Multistradą. Pod ramą kryje się jednak wyraźnie mniejszy silnik, którym najprawdopodobniej jest znany z serii Hypermotard V-twin o pojemności 937 cm3 i mocy 113 KM. Wciąż wystarczająco na długie godziny dobrej zabawy.

t

Nowy motocykl jest lżejszy i bardziej zwarty niż model 1200, niżej położone jest tez siodło kierowcy, co powinno ułatwić jego użycie paniom oraz panom posiadającym wszystkie zalety oprócz wzrostu. Będzie też stanowił ciekawą alternatywę dla poszukiwaczy przygód w cięższym terenie, dla których duża Multistrada jest zbyt otyła. Oficjalnej prezentacji możemy spodziewać się na którejś z najbliższych imprez targowych – Intermot lub EICMA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.