Mierzeja Kurońska, Rosja/Litwa. Dziki las, piękne wydmy i woda o krok [TRASY MOTOCYKLOWE]

-

Droga przez Mierzeję Kurońską to zdecydowanie najlepszy sposób by z Polski dostać się na Litwę. Choć wymaga przejechania przez teren Rosji, trud wart jest każdej minuty spędzonej na granicy.

Wpisana w 2000 na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Mierzeja Kurońska jest niezwykłym tworem przyrody. Na jej terenie znajdują się drugie pod względem wielkości w Europie wędrujące wydmy, które, pozbawione naturalnego hamulca w postaci lasu, zagarniają kolejne połacie ziemi.

Z rosyjskiego miasta Priboj do litewskiej Kłajpedy biegnie wąska droga, która swym niepowtarzalnym klimatem przyciąga tłumy turystów. Choć okalający ją las pełen jest dzikich zwierząt, nie odstrasza to ani motocyklistów, ani rowerzystów.

Mierzeja Kurońska, Rosja/Litwa. Dziki las, piękne wydmy i woda o krok [TRASY MOTOCYKLOWE]

Nawierzchnia jest w nienajgorszej kondycji, zdecydowanie lepiej droga utrzymana jest jednak po stronie litewskiej. Dodatkową atrakcją jest przeprawa promowa ze Smiltyne do Kłajpedy – mierzeja po stronie Litwy nie ma połączenia ze stałym lądem.

Mierzeja Kurońska – informacje

Długość trasy: 106 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: b.d.
Maksymalna wysokość: b.d.
Serpentyny: nie
Stopień trudności: łatwy

Mierzeja Kurońska – mapa

Mierzeja Kurońska – film

Mierzeja Kurońska – galeria zdjęć

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY