Kawasaki ochoczo korzysta z fali nostalgii przewalającej się ostatnio przez motocyklowy ocean i planuje w niedługim czasie reedycję legendarnego modelu Z900. Maszynę napędzi czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem. Pojawiły się nowe szkice motocykla.

Koncern z Akashi planuje w ciągu najbliższych dwóch lat całkowicie odnowić flotę swoich pojazdów i wprowadzić do sprzedaży aż 11 nowych modeli. Na japońskim rynku zastrzeżono właśnie handlową nazwę Z900RS, co może oznaczać powrót motocykla, który stał się dla “zielonych” jednym z kamieni milowych, o czym już pisaliśmy. Jak donoszą nasze źródła, bazą dla nowej maszyny ma być pokazany na zeszłorocznych targach w Mediolanie koncepcyjny SC-01 Spirit Charger, a kolejny szkic prawdopodobnego wyglądu pojazdu prezentujemy poniżej.

Mamy więc do czynienia z pięknie wystylizowanym nakedem, wyposażonym w najlepsze atrybuty słynnego poprzednika, m.in. zbiornik w kształcie kropli i klasyczne oświetlenie z nieśmiertelną okrągłą przednią lampą. Najlepsze kryje się jednak w środku – do napędu nowego Z900 posłuży czterocylindrowiec wyposażony w nowoczesne turbodoładowanie, zapewniające płynne oddawanie mocy i optymalne zużycie paliwa. Czekamy z niecierpliwością!

2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.