W zielonych objęciach głębokiego kanionu Piwy, rozświetlana przebłyskami turkusowej toni wije się jedna z najpiękniejszych dróg Czarnogóry – E762, która uzależnia i odbiera mowę z zachwytu.

Matka natura nie szczędziła Czarnogórze tego co najlepsze – wysokie, majestatyczne góry, wspaniałe wybrzeże, dzikie i tajemnicze kaniony – a to wszystko na powierzchni nico większej niż ta, którą zajmuje województwo świętokrzyskie.

Jednym z najbardziej spektakularnych przeżyć są podróże czarnogórskimi kanionami, z których ten, biegnący wzdłuż rzeki Piwy jest prawdziwą perłą. Wysokie na 1200 metrów ściany, bujna roślinność i mroczny charakter powodują, że można poczuć się tutaj bohater baśni fantasy.

Kanion Piwy Czarnogóra (2)Długość kanionu to 27 kilometrów, na końcu otwiera się on na jezioro Piwsko utworzone dzięki spiętrzeniu wody tamą na rzece Piwie. Na trasie znajduje się kilka wykutych w skale tuneli, które, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przenoszą cię podczas przejazdu z jednego świata do drugiego, jeszcze wspanialszego.

Podróż warto rozpocząć na granicy, w restauracji Blue River Tara. Można tutaj przenocować, zjeść pyszne regionalne dania i skorzystać z oferty raftingu, czyli spływu szaloną rzeką Tarą, która na granicy Czarnogóry i Bośni łączy się z Piwą.

Kanion Piwy – informacje

Długość trasy: 27 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: nie
Stopień trudności: łatwy

Kanion Piwy – mapa

Kanion Piwy – film

Kanion Piwy – galeria

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.