Sen twórców motocykli Victory o zagarnięciu znacznej części rynku amerykańskich cruiserów właśnie dobiega końca. Koncern Polaris, będący właścicielem marki, poinformował o zakończeniu produkcji z powodu słabych wyników sprzedaży.

Historia motocykli Victory zaczęła się 18 lat temu w Spirit Lake w stanie Iowa. Przez ten czas marka wypuściła prawie 60 modeli i zgarnęła wiele branżowych nagród. Właścicielem firmy jest koncern Polaris, który dzięki udanej działalności na różnych frontach (produkuje m.in. skutery śnieżne, quady i skutery wodne) zapewniał stałe finansowanie nowych projektów Victory.

Głównym założeniem twórców marki Victory było uszczknięcie tortu, który od lat niemal niepodzielnie należał do Harleya-Davidsona. Przez kilka lat ta sztuka się udawała – cruisery i baggery z logo V na zbiorniku skutecznie walczyły na rynku, oferując świeże spojrzenie na klasyczna stylistykę oraz sporo nowoczesnych rozwiązań technicznych. Niestety od pięciu lat firma przynosi regularne straty i zarząd Polarisa zdecydował właśnie o jej zamknięciu.

t

Obecni właściciele motocykli Victory zostali zapewnieni o ciągłym dostępie do autoryzowanych serwisów oraz nieprzerwanej produkcji części zamiennych przez najbliższe 10 lat. Polaris jest również właścicielem marki Indian, w którą zamierza włożyć teraz całą energię i wsparcie na niełatwym rynku amerykańskich klasyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.