Sen twórców motocykli Victory o zagarnięciu znacznej części rynku amerykańskich cruiserów właśnie dobiega końca. Koncern Polaris, będący właścicielem marki, poinformował o zakończeniu produkcji z powodu słabych wyników sprzedaży.

Historia motocykli Victory zaczęła się 18 lat temu w Spirit Lake w stanie Iowa. Przez ten czas marka wypuściła prawie 60 modeli i zgarnęła wiele branżowych nagród. Właścicielem firmy jest koncern Polaris, który dzięki udanej działalności na różnych frontach (produkuje m.in. skutery śnieżne, quady i skutery wodne) zapewniał stałe finansowanie nowych projektów Victory.

Głównym założeniem twórców marki Victory było uszczknięcie tortu, który od lat niemal niepodzielnie należał do Harleya-Davidsona. Przez kilka lat ta sztuka się udawała – cruisery i baggery z logo V na zbiorniku skutecznie walczyły na rynku, oferując świeże spojrzenie na klasyczna stylistykę oraz sporo nowoczesnych rozwiązań technicznych. Niestety od pięciu lat firma przynosi regularne straty i zarząd Polarisa zdecydował właśnie o jej zamknięciu.

t

Obecni właściciele motocykli Victory zostali zapewnieni o ciągłym dostępie do autoryzowanych serwisów oraz nieprzerwanej produkcji części zamiennych przez najbliższe 10 lat. Polaris jest również właścicielem marki Indian, w którą zamierza włożyć teraz całą energię i wsparcie na niełatwym rynku amerykańskich klasyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here