Dotarliśmy do szpiegowskich zdjęć z testów nowego power cruisera opartego na KTM Super Duke 1290. Motocykl, jeśli trafi do produkcji, będzie jednak prawdopodobnie sygnowany marką Husqvarna.

KTM Super Duke 1290 już dawno wygodnie rozsiadł się na tronie księcia power nakedów. Kwestią czasu było pojawienie się kolejnych austriackich motocykli opartych na tej potężnej i jednocześnie bardzo udanej konstrukcji. Udało nam się dotrzeć do szpiegowskich zdjęć z jazd testowych nowego power cruisera opartego na silniku i ramie Super Księcia.


Motocykl bardzo wyraźnie celuje w niszę, w której zdążyły się już zadomowić takie tuzy jak Ducati Diavel i Yamaha V-Max. Można powiedzieć, że tym razem projektanci wręcz zapatrzyli się we włoską konkurencję. Tył jest niemal identyczny jak w Diavelu – potężny jednoramienny wahacz, mały błotnik i krótka kanapa nie pozostawiają wątpliwości.

2

Pozycja kierowcy wydaje się jednak dużo bardziej agresywna – niższa kierownica i bardziej do tyłu przesunięte podnóżki sugerują sportowy styl jazdy. Co ciekawe, nowy motocykl prawdopodobnie będzie sygnowany marką Husqvarna, należącą od jakiegoś czasu do KTM. Rosnąca popularność tego segmentu może być wiatrem w żagle zasłużonej Huski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here