Wszyscy ci, którzy mają do wykorzystania urlop zimą i marzy im się wyjazd do ciepłych krajów, mogą skorzystać z oferty wakacji last minute. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które decydują się w ostatniej chwili na zagraniczną podróż, nie planują jej z dużym wyprzedzeniem i które nie mają do dyspozycji zbyt wiele środków finansowych. Wybierając wakacje last minute, można spędzić urlop w egzotycznym miejscu bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów.

Osoby, które nie lubią snuć planów co do wymarzonego miejsca na spędzenie urlopu, lecz wolą spontaniczność i miejsce jest im dosyć obojętne, mogą niemal z dnia na dzień podjąć decyzję o wyjeździe w zamorską podróż. Last minute to łapanie okazji, czasem turyści jej poszukują, a czasem znajduje się sama, gdy np. w internecie nagle pojawia się reklama z ciekawymi ofertami. Biurem podróży, które posiada w swojej ofercie bogatą ofertę wakacji na ostatnią chwilę, jest Rainbow.

Biuro proponuje wyjazdy na 8 lub 15 dni, a ich terminy rozpoczynają się już od jutra. Wszystkie oferty są szczegółowo i rzetelnie opisane. Na stronie internetowej można zapoznać się z dokładnym programem każdego wyjazdu, można obejrzeć zdjęcia z hotelu, w którym turyści zostaną zakwaterowani i można przeliczyć sobie, ile taka wycieczka będzie dokładnie kosztować. Jest bowiem wyszczególnione, co obejmuje cena wycieczki, a za co turyści będą musieli zapłacić dodatkowo na miejscu. I tak np. wybierając się w podróż do Egiptu, cena wyjazdu nie obejmuje wizy egipskiej, wycieczek fakultatywnych, posiłków i napojów innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli oraz wydatków osobistych.

Cena wakacji w Egipcie w ofercie last minute obejmuje natomiast: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, pobyt w hotelu, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta oraz pakiet ubezpieczeniowy.

W ofercie każdego wyjazdu podano także dodatkowe informacje, które mogą się przydać zwłaszcza tym, którzy nie wyjeżdżali jeszcze nigdy do zagranicznych kurortów. W przypadku wakacji last minute w Egipcie warto wiedzieć o tym, by zabrać ze sobą euro lub dolary, które można wymienić w kantorach na miejscu. Należy mieć ze sobą gotówkę, gdyż korzystanie z bankomatów i kart kredytowych może być utrudnione. Ponadto trzeba wziąć ze sobą paszport, który będzie ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu.

Na stronach internetowych biur podróży umieszczone zostały także informacje, jakie są w Egipcie orientacyjne ceny przydatnych artykułów takich, jak woda mineralna, znaczek pocztowy, jak również, ile kosztuje piwo w barze i kawa w kawiarni. Podano także kilka wskazówek, jak należy się zachowywać w kraju, w którym panują nieco odmienne obyczaje niż w kulturze zachodniej. Zamieszczono np. porady, że przy kupowaniu pamiątek i robieniu zakupów należy się targować i że przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków kelnerom w restauracjach, kierowcom na wycieczkach lokalnych oraz personelowi sprzątającemu w hotelu.

Wyloty na wakacje last minute odbywają się z kilku miast Polski. Biura podróży informują, aby być obecnym na lotnisku na 2 godziny przed planowanym wylotem. Wakacje last minute, mimo że nieplanowane z dużym wyprzedzeniem, mogą okazać się wspaniałą przygodą i niezapomnianym przeżyciem. Największy wybór ofert last minute jest spośród wycieczek do Egiptu, ale można znaleźć także wyjazdy na wypoczynek m.in. na Wyspy Kanaryjskie, do RPA, Kenii i Maroka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.