Podczas dalekich wypraw motocyklowych często korzystamy z rozmaitych narzędzi. Porządny zestaw zajmuje sporo miejsca. Kiedy liczy się każdy skrawek przestrzeni bagażowej z pomocą przychodzi multitool Letherman.

Narzędzia Leatherman Multitool zaprojektowano by w kompaktowej formie zmieścić maksymalną ilość użytecznych funkcji. Ponieważ występują one w wielu wariantach dopasowanych do rozmaitych aktywności użytkowników, niemal każdy może znaleźć odpowiedni multitool dla siebie.

Wśród motocyklowych podróżników sporym zainteresowaniem cieszy się model Charge – flagowy model w ofercie amerykańskiego producenta, a zarazem rynkowy bestseller wśród narzędzi wielofunkcyjnych tej klasy. Bazując na układzie konstrukcyjnym modelu Wave stworzono multitool jeszcze lepiej dopracowany i wykonany z lepszych materiałów.

W dalekiej trasie z pewnością przydadzą się liczne funkcje, które pozwolą na uporanie się z większością awarii lub problemów. Docięcie mocowania z grubego drutu? Naprawa instalacji elektrycznej? Dokręcenie kłopotliwej śruby? Wszystkie te problemy i mnóstwo innych, o których dowiesz się w drodze pomoże rozwiązać Leatherman Charge.

Narzędzie odporne jest niemal na wszystko. W nowej wersji dodano tytanowe okładziny rączek, co dodatkowo zwiększa wytrzymałość i tak pancernego już narzędzia.

Szkielet i wszystkie narzędzia wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, którą poddano profesjonalnej obróbce termicznej, dzięki czemu każdy element posiada optymalną do pełnionej funkcji twardość. Okładziny rękojeści to stop tytanowy charakteryzujący się wysoką wytrzymałością, niską masą i estetycznym wyglądem.

Brak ostrych krawędzi oraz lekko chropowata faktura tytanu zapewniają wygodę i pewność operowania kombinerkami. Dzięki unikalnym właściwościom tytanu praca w niskich temperaturach nie powoduje dyskomfortu typowego dla stali – uczucia zimnych rąk. Nawet gdy posługujemy się multitoolem bez rękawic.

Ostrze nożowe gładkie, ostrze nożowe ząbkowane, piłę i pilnik można otworzyć bez konieczności rozkładania kombinerek. Dzięki otworom pod kciuk ostrza noży można błyskawicznie otworzyć za pomocą jednej ręki. Wymienione cztery narzędzia blokowane są za pomocą indywidualnych blokad typu liner-lock, pozostałe współpracują z dwiema blokadami zapadkowymi zbliżonymi do systemu back-lock.

Na uwagę zasługuje ostrze nożowe gładkie, które wykonano z wysoce odpornej na stępienie stali nierdzewnej CPM S30V, co jest praktycznie niespotykane w typowych narzędziach typu multitool. Zastosowanie tak dobrej stali w połączeniu z możliwością otwarcia jedną ręką czyni narzędzie Leatherman Charge realną alternatywą dla klasycznego noża składanego.

Gniazda śrubokrętów wraz z zestawem dwustronnych końcówek różnego typu pozwalają na szeroki zakres prac montażowych i naprawę różnorodnego sprzętu. Dzięki znajdującej się w zestawie kaburze oraz klipsowi można multitool przytroczyć do niemal dowolnego miejsca na motocyklu. Narzędzie Leatherman Charge objęte jest 25-letnią gwarancją.

Multitool Leatherman Charge – funkcje

kombinerki płaskie
kombinerki standardowe
obciskacz do spłonek
przecinak do drutu
przecinak do drutu twardego
zaciskacz
ostrze nożowe gładkie 72 mm
ostrze nożowe ząbkowane
hak tnący
nożyczki
pilnik do metalu i drewna
pilnik diamentowy
piła do drewna
duży śrubokręt płaski
3 gniazda na końcówki śrubokrętów
otwieracz do konserw i kapsli
linijka calowa i centymetrowa
zdejmowany klips do noszenia
zdejmowane kółko do kluczy
wysuwane kółko do kluczy
zestaw dziewięciu końcówek śrubokrętów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here