Kupno używanego samochodu wydaje się dość łatwym zadaniem, bo oferta różnych modeli jest przebogata. Co z tego jednak, jak wśród ciekawych propozycji zdarzają się też niezbyt interesujące, które swoje wady ujawniają dopiero po jakimś czasie. Żeby uniknąć tego rozczarowania, lepiej skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania – programu Toyota Plus. Co to takiego? Dlaczego warto?

Auta używane w różnym standardzie. Jak wybrać odpowiedni model?

Nie ma wątpliwości, że posiadanie własnego samochodu to ogromna wygoda, bo łatwiej na co dzień funkcjonować. To tym bardziej znaczące, że nietrudno dziś kupić auto używane, więc praktycznie większość z nas może sobie pozwolić na ten luksus. Z drugiej strony wiele pojazdów używanych nie jest wartych naszej uwagi, bo to często samochody awaryjne, powypadkowe, w których nieuczciwi sprzedawcy dokonują różnych korekt, na przykład licznika, by sprzedawany pojazd prezentował się lepiej niż w rzeczywistości.

Na szczęście nie musimy polegać na tych “sprzedawcach”, gdyż największe koncerny samochodowe oferują ciekawe programy sprzedaży aut używanych. Jednym z lepszych jest Toyota Plus.

Toyota Plus – co to takiego? Dlaczego warto?

Toyota to sprawdzona, ceniona marka samochodów. Ten japoński producent zapewnia dostęp do najwyższej jakości pojazdów. Nie dziwi, że modele Toyoty zajmują czołowe pozycje w rankingach niezawodności. Wytrzymują bardzo długi przebieg, więc mamy pewność, że będą nam służyć przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Toyota Plus to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży samochodów używanych. W programie Toyota Plus znajdziemy wielki wybór najlepszych używanych samochodów tej marki. Pochodzą z pewnego źródła i są objęte co najmniej roczną gwarancją. W czasie jej trwania każdy samochód podlega okresowym przeglądom technicznym.

Ceny zaczynają się już od 34 900 złotych – tak to wygląda w przypadku Toyoty Avensis 2018. Dostępne są tu samochody z różnych roczników. Podobnie to wygląda w przypadku innych modeli, na przykład Toyoty Corolla 2019 – najtańszy pojazd dostępny z tego rocznika można już kupić za mniej niż 70 tysięcy złotych. Oczywiście, oferowane są modele tańsze i starsze z lat 2011-2018.

Ogólnie do wyboru jest pełna gama samochodów – auta osobowe (także z napędem hybrydowym) i dostawcze, we wszystkich klasach i rodzajach nadwozi. Najmłodsze mają zaledwie rok, najstarsze mają nie więcej niż 10 lat. Ich przebieg też w zdecydowanej większości przypadków nie przekracza 200 000 km. To pokazuje, że każdy – niezależnie od możliwości finansowych – znajdzie coś dla siebie.

System kontroli jakości – co to takiego?

Jednolity dla całej sieci Toyoty w Polsce system kontroli jakości, potwierdza, że oferowane pojazdy przechodzą najbardziej restrykcyjną analizę swojego stanu. Dokonują jej wykwalifikowani mechanicy przy użyciu ścieżki diagnostycznej. Podczas tego całego procesu wykorzystują w swojej pracy najlepsze narzędzia specjalistyczne. Każda Toyota polega identycznej weryfikacji, a potwierdzeniem wykonanych prac – specjalny dokument, który otrzymujemy przy zakupie. Certyfikat Kontroli Jakości jest dowodem na to, że przeprowadzono szczegółowe, wielopunktowe badanie pojazdu.

W jego ramach wykonuje się wiele różnych czynności – przede wszystkim w zakresie kontroli (stanu nadwozia, wnętrza pojazdu), sprawdza się najważniejsze komponenty (oświetlenie, komorę silnika, podwozie, układ kierowniczy). Bacznie zwraca się uwagę na to, jak prezentuje się wygląd zewnętrzny. Poza tym przeprowadza się jazdę próbną i wykonuje niezbędne testy (ścieżka diagnostyczna, geometria układu jezdnego, test akumulatora).

Toyota Plus – atrakcyjne finansowanie

Program Toyota Plus to także dostęp do atrakcyjnego finansowania SMARTPLAN, dzięki któremu zyskujemy dostęp do niskich rat i cyklicznej wymiany samochodu na kolejny używany lub nowy. Oferta jest bardzo korzystna, w jej ramach zyskujemy niższą ratę nawet o 40%, niską wpłatę własną już od 10% i wymianę samochodu co pewien czas, a dokładnie co 3-4 lata.

A co jak skończy się umowa? Mamy dostęp do różnych rozwiązań – wszystkie są korzystne. Możemy wymienić samochód na nowy, spłacić ostatnią ratę w całości i zatrzymać swoją obecną Toyotę lub rozłożyć płatność na raty. W tym ostatnim przypadku zatrzymujemy samochód, z tym że ostatnią ratę uiszczamy w wygodnych, ustalonych w ramach nowej umowy kredytowej, płatnościach miesięcznych.

Jak widać, Toyota Plus to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce stać się posiadaczem najwyższej jakości pojazdu. Warto zaznajomić się ze szczegółowymi warunkami tego programu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.