Czy to możliwe, aby na stacjach paliw kierowca nie znał ceny za jeden litr paliwa? Okazuje się, że może już nas to czekać za jakiś czas, ponieważ wprowadzenie nowych oznaczeń na stacjach, dotyczących kosztu paliwa za 100 km, nie za litr, jest nowym pomysłem Unii Europejskiej.

Dane, które mają teraz pojawiać się na wyświetlaczach, będą informować kierującego o kwocie, którą należy zapłacić za przejechanie 100 km, co ma zachęcić do używania aut elektrycznych i wodorowych. Czy oznacza to, że znana wszystkim, a przede wszystkim czytelna forma, która przedstawia cenę za 1 litr paliwa, może odejść do lamusa? Ma być ona ciągle dostępna, ale bardzo możliwe, że jest to początek jej powolnego procesu likwidacji. Czy taka zmiana jest w ogóle potrzebna? Jak widać po pierwszych publikacjach i negatywnym odbiorze kierujących, pomysł ten jest całkowicie bez sensu.

Jak słusznie zauważyli uczestnicy ruchu drogowego, informacja o koszcie przejechania 100 km tylko zdezorientuje kierowców. Na jakiej podstawie zostaną wyliczone dane, które zależą od wielu składowych, tj. wiek samochodu, jego stan techniczny, wpływ warunków atmosferycznych, styl jazdy kierowcy czy aktualna sytuacja na drodze? Wobec tylu czynników solidne przeliczenie okazuje się praktycznie niemożliwe do wykonania i może wprowadzać kierującego w błąd.

Nie naładujemy już za darmo “elektryków” na stacjach Orlen – pojawił się cennik

Nowa dyrektywa UE obowiązuje od 7 grudnia 2020 roku, jednakże stacje paliw dopiero powoli wprowadzają dodatkowe oznaczenia na dystrybutorach. Warto zaznaczyć, że Unia Europejska argumentuje swój pomysł rozwojem czystej mobilności. Miejmy jednak nadzieję, że zmiany te nie poskutkują tym, iż na stacjach nie będzie znana cena za litr paliwa. Wprowadziłoby to ogromny i niepotrzebny chaos…

8 KOMENTARZE

  1. W przypadku tego typu wiadomości, zdecydowanie proszę załączyć link do regulacji, lub jej pełną nazwę. W przeciwnym wypadku wygląda to jak jakaś plotka.

  2. A jak będzie wyglądać cena, gdy będę tankował paliwo do kosiarki, czy agregatu prądotwórczego? Stacja poda, ile prądu na tym paliwie wyprodukuję, czy ile m³ trawnika skoszę?

  3. Nie wiem czy brexit nie byl dobrym rozwiazaniem, krokiem do narodowej niezaleznosci brytyjczykow…patrzac na glupote i wandalizm spoleczny, kulturowy, przemyslowy, obyczajowy, ktorych dopuszcza sie EU wobec spoleczenstw krajow czlonkowskich, to mysle, ze chyba warto pomyslec o polexit…co nam Polakom to da? Niezaleznosc narodowa i mozliwosc o samostanowieniu…coraz bardziej sie do tego przekonuje, gdyz kolejne poczynania EU potwierdzaja, ze zaczynamy zyc w ZSRR…To jakas nowa komuna czy co? A mysle, ze ubeswlasnowolnienie narodow napewno…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.