wt., 30 lis 2021

Sprzedaż samochodu online

-

Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego, że dotychczasowy pojazd przestaje spełniać oczekiwania użytkownika. Może się to wiązać z nieodpowiednimi gabarytami auta, zmianą profilu działalności zarobkowej właściciela lub w ogóle z rezygnacją z posiadania własnego samochodu. Powstaje wtedy pytanie, jak szybko sprzedać pojazd, najlepiej nie wychodząc z domu. Warto przy tym pamiętać, że każdy miesiąc w garażu znacząco obniża wartość auta, zatem transakcja powinna odbyć się jak najszybciej. Jak sprzedać samochód online? To proste.

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu

To nie wszystko. Bywa, że termin ważności ubezpieczenia mija nieubłaganie, dłuższy przestój samochodu spowoduje konieczność zawarcia nowej polisy. Czasami koszty generuje opłata za miejsce parkingowe itd. Abstrahując od motywacji, w wielu przypadkach sprzedającemu zależy na czasie i nie jest to powód, by doszukiwać się w tym czegoś nadzwyczajnego.

Pierwszym krokiem do zbycia pojazdu będzie redakcja poprawnego ogłoszenia sprzedaży. Tekst anonsu powinien być dokładnie przemyślany, ponieważ od tego zależy stopień zainteresowania ofertą, a także wysokość ostatecznej kwoty, jaką uda się uzyskać od nabywcy.

Redagując tekst ogłoszenia, warto wziąć pod uwagę, iż Polacy są narodem zdecydowanie praktycznym. Zatem dobrze jest unikać zbędnych ozdobników i peanów na temat oferowanej maszyny. Adnotacja, że „fura śmiga nawet po jeziorze” nie przyniesie oczekiwanego efektu, co najwyżej będzie udostępniona na portalach społecznościowych, jako swoista ciekawostka.

Ogłoszenie motoryzacyjne powinno być zwięzłe i konkretne, wzbogacone szczegółową dokumentacją fotograficzną. Pamiętajmy, że ludzie kupują też oczami, jeśli jest się czym pochwalić, to dlaczego tego nie pokazać?

Ogłoszenie motoryzacyjne powinno zawierać:

 • Markę;
 • Model;
 • Moc;
 • Pojemność silnika;
 • Rodzaj paliwa;
 • Kolor;
 • Liczbę właścicieli;
 • Miejsce rejestracji;
 • Numer VIN;
 • Przebieg;
 • Rok produkcji.

Daty ważności ubezpieczenia oraz badań technicznych będą dobrym uzupełnieniem, wzbudzającym zaufanie do sprzedawcy.

Uwaga! Opis samochodu wystawionego na sprzedaż musi być w stu procentach zgodny z jego stanem faktycznym.

Gdzie sprzedać samochód online?

Ogłoszenie gotowe, pora wybrać najlepszy portal, na którym anons zostanie umieszczony. Łatwo zauważyć, że liczba witryn ogłoszeniowych w sieci jest imponująca, jednak zdecydowana większość ogranicza się do wystawienia oferty oraz umożliwienia wzajemnego kontaktu stron. Koniec, cała reszta formalna, prawna i finansowa spada na oferenta i potencjalnego nabywcę.

Efekt jest taki, że mimo wielu odsłon, zainteresowanie ofertą będzie nikłe lub żadne. Dlaczego?

Sprzedaż samochodu wiąże się z przekazaniem niebagatelnych środków finansowych, czasami ich wysokość przekracza możliwości osób zainteresowanych. Zatem odpowiedni portal powinien mieć w swoim profilu wsparcie finansowe w postaci atrakcyjnych produktów kredytowych.

Nie bez znaczenia jest także możliwość obsługi technicznej proponowanej przez platformę. Dzięki temu transakcja przejawia wszelkie znamiona uczciwości, co skutecznie podnosi jej atrakcyjność.

Czy sprzedawca powinien się tego obawiać? Nie. Zakładamy, że intencje dotychczasowego właściciela samochodu są czyste. W takim razie przegląd auta może dostarczyć informacji wskazujących na potrzebę poprawienie kilku elementów, a to w rezultacie podniesie ostateczną wartość samochodu i przyspieszy jego sprzedaż. Tego typu procedura stosowana jest w Carvago i jak świadczą opinie klientów oraz wskaźniki sprzedaży, spotyka się z należytym uznaniem, niezależnie od statusu uczestników transakcji.

Im krócej mamy auto, którego już nie potrzebujemy, tym mniejsza strata. Im szybciej trafimy na portal Carvago, tym zysk będzie większy. To takie oczywiste.

Sponsorowany
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami. Wchodzisz w to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Ratunek dla silników spalinowych? Nie dla elektryfikacji mówią: Kawasaki, Yamaha, Subaru, Toyota i Mazda

Wielka, motoryzacyjna, japońska piątka łączy siły w walce z... elektryfikacją. Koncerny Subaru, Mazdy oraz Toyoty, wspierane przez producentów motocykli - Yamahę i Kawasaki postanowiły...

Kiedy spadną ceny benzyny? Morawiecki zapowiada Tarczę Antyinflacyjną, która ma w tym pomóc…

Premier rządu, Mateusz Morawiecki, w swoim wystąpieniu, które miało miejsce w tym tygodniu, zapowiedział walkę z drożyzną na stacjach paliw przez obniżenie maksymalnie rządowej...

Przezroczysty cylinder w motocyklu? Tak! Zobaczcie jak zapala się mieszanka i pracują elementy silnika!

Zajrzyjcie do wnętrza przezroczystego bloku silnika benzynowego dokładnie w momencie spalania mieszanki paliwowo-powietrznej. Moment ten nakręcono szybką kamerą stosowaną to profesjonalnych ujęć slow motion....

Jak oszukuje nas policja? Próba wymuszenia mandatu na kierowcy przez dwie policjantki [VIDEO]

Czy policjanci zawsze są uczciwi? Czy zawsze są kompetentni? Czy nigdy się nie mylą? Oczywiście są ludźmi, więc zdarzyć się może wszystko. Zobaczcie film...

Aprilia Tuono 660 Factory 2022 – mocniejsza, lżejsza, lepsza [dane techniczne, cena, zdjęcia]

Aprilia, na swoich domowych targach EICMA 2021, które jak zwykle odbywają się w listopadzie, w Mediolanie zaprezentowała nową wersję znanego od roku modelu -...