pon., 18 październik 2021

Skup aut powypadkowych – jak wygląda transakcja?

-

Jeśli posiadasz uszkodzony samochód lub chcesz sprzedać auto po wypadku, na pewno zastanawiasz się, jak najłatwiej to zorganizować. To ty decydujesz, jakie kroki podejmiesz. W dzisiejszym świecie, sprzedaż pojazdu nie jest łatwa, a tym bardziej, jeśli chcemy pozbyć się pojazdu, który nie jest całkowicie sprawny. Rynek jest przesycony samochodami z drugiej ręki, a sprzedaż pojazdu do złomowania, zwyczajnie nieopłacalna. Jeśli nie chcesz marnować swojego czasu i ewentualnie wkładać pieniędzy w naprawę, by mogło dojść do transakcji, możesz skorzystać z usług skupów samochodów powypadkowych. Jest to łatwiejszy sposób sprzedaży, niż samodzielne wystawienia auta na aukcjach.

Skup aut powypadkowych – jak wygląda transakcja?

Aby doszło do sprzedaży samochodu, musisz najpierw skontaktować się z firmą, która cię zainteresuje. Skup aut powypadkowych znajdziesz niemalże w każdym mieście, ale zanim dokonasz wyboru, zorientuj się, który posiada najlepsze opinię. Następnie umów spotkanie, wcześniej sprawdzając, czy wycena jest darmowa i pokaż co masz do zaoferowania. Pamiętaj, że nie warto ukrywać żadnych wad. Profesjonalny skup samochodów po wypadku, zatrudnia naprawdę dobrych specjalistów, którzy szybko namierzą, nawet najmniejszą usterkę. Osoba, która przyjdzie zobaczyć twój samochód, wyceni go, uwzględniając aktualne ceny pojazdów oraz zakres prac do wykonania. Jeśli oferta będzie cię satysfakcjonowała, możecie od razu podpisać umowę kupna-sprzedaży. Szanująca się firma, nie będzie kazała ci czekać na zapłatę i sama zorganizuje transport. Ty otrzymasz pieniądze na miejscu i nie będziesz musiał się martwić, jak bezpiecznie przewieźć pojazd na plac nowego właściciela. Skupy samochodowej określają jasne warunki współpracy, dlatego nie musisz martwić się o żadne dodatkowe koszty.

Skup aut powypadkowych – jak wygląda transakcja?

Jak wygląda sprzedaż aut po wypadku?

Sprzedaż samochodu powypadkowego, do złudzenia przypomina transakcje, w której chcesz sprzedać pełnowartościowy pojazd. Tak samo, jak w przypadku sprawnego pojazdu, musisz znaleźć nabywcę, uzgodnić cenę i podpisać umowę. W naszym kraju, żadne przepisy nie zabraniają sprzedaży, nawet nie jeżdżących pojazdów. Warto jednak pamiętać, że uszkodzone auto, osiągnie dużo niższa cenę, więc przy niewielkiej wartości pojazdu, nie opłaca się bawić w indywidualną sprzedaż, która nie przyniesie dużo wyższego zysku, niż sprzedaż w skupie samochodów powypadkowych, a na którą, będziesz musiał poświęcić, znacznie więcej czasu i niejednokrotnie sporo nerwów. Ogłoszenia o sprzedaży samochodów z usterkami, rzadko znajdują nabywców w krótkim czasie. Sprzedając niesprawny samochód, pamiętaj, by uzgodnić z potencjalnym nabywcą, kto jest odpowiedzialny za transport pojazdu do miejsca docelowego . Pamiętaj również, by w umowie, dokładnie opisać faktyczny stan pojazdu. Ochroni cię to, przed ewentualnymi zarzutami nowego właściciela, powołującego się na ukryte wady, w razie składania reklamacji. Decydując się na sprzedaż bezpośrednią samochodu powypadkowego, umieść w ogłoszeniu rozpiskę sprawnych elementów i jasno określ, czy interesuje cię sprzedaż na części. Musisz liczyć się również z tym, że potencjalny nabywca, może kontaktować się z tobą, w godzinach dla ciebie niekorzystnych i zadawać wiele nurtujących pytań. Niejednokrotnie zdarza się również tak, że sprzedający ostatecznie decyduje się na zmniejszenie ceny do minimum, tylko dlatego, że nie udaje mu się inaczej sprzedać pojazdu na zadowalających go warunkach. Wówczas, mimo poświęconej energii, traci na transakcji.

Formalności związane ze skupem aut

Z twojej strony, jako klienta, formalności związane ze sprzedażą samochodu do skupu aut powypadkowych wyglądają tak samo, jak w przypadku sprzedaży bezpośredniej. Tutaj zastosowanie mają przepisy prawa, które nie traktują skupów pojazdów za wyjątkowe przypadki. Zatem, do sfinalizowania sprzedaży, będą potrzebne ci standardowe dokumenty. Skup samochodów powypadkowych na pewno nie dobije z tobą targu, jeśli nie jesteś właścicielem pojazdu lub gdy twoją własnością jest tylko jego część, a nie posiadasz stosownego oświadczenia współwłaściciela. Dużo lepiej byłoby, gdyby drugi z właścicieli był obecny przy sprzedaży, wtedy sprawa jest jasna i klarowna. Dodatkowo, podczas transakcji, musisz mieć ze sobą ważny dokument tożsamości, czyli najlepiej dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu, który chcesz sprzedać, kartę pojazdu, polisę OC oraz co ważne, a o czym dość często zapominają właściciele samochodów, komplet kluczyków. Warto o tym pamiętać, gdyż większość skupów samochodowych, rezygnuje już ze złomowania pojazdów, a dorobienie kluczyków, to dodatkowy koszt. Tym samym, wartość pojazdu, bez kompletu kluczyków, maleje, a ty otrzymasz mniejszą propozycję zapłaty. Nie warto tracić pieniędzy, przez głupie niedopatrzenie, więc sprawdź, czy posiadasz wszystko, jeszcze przed umówieniem spotkania. Taki komplet dokumentów, będzie niezbędny do podpisania umowy kupna-sprzedaży.

Skup aut powypadkowych – jak wygląda transakcja?

Na całe szczęście, firmy zajmujące się profesjonalnym zakupem samochodów, posiadają swoje egzemplarze umów, więc nie musisz się martwić o dokumenty, które trzeba przygotować. Od strony firmy, która będzie chciała zakupić twój pojazd, najważniejsze jest, aby miała zarejestrowaną działalność gospodarczą, inaczej w umowie, powinny znaleźć się dane kupującego-osoby prywatnej. Skup samochodów powypadkowych, nie musi spełniać żadnych dodatkowych kryteriów formalnych. Powinien jednak posiadać własny plac i wyspecjalizowanych pracowników znających się na mechanice pojazdowej i potrafiących nawiązać kontakt z klientem.

Sprzedaż samochodu w skupie

Sprzedaż samochodu w skupie, niesie za sobą niemalże same pozytywy. Po pierwsze, chcąc przygotować się do sprzedaży, musisz znaleźć wyłącznie firmę, która zajmuje się skupem aut i się z nią skontaktować. Nie musisz natomiast wystawiać ogłoszenia, odbierać czasem dziwnych, wiadomości z propozycjami. Dzięki temu, nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat za umieszczenie ofert sprzedaży na stronach motoryzacyjnych. Unikasz też kontaktu z problematycznymi, potencjalnymi kupcami. Następnie, umawiasz spotkanie, podczas którego specjalista, wyceni twój pojazd. Najważniejsze, że to on przyjedzie do ciebie, nawet jeśli twój pojazd jest na chodzie, więc oszczędzasz czas spędzony na podróży i koszty z nią związane. Transakcja odbywa się szybko, ponieważ skupy umawiają się z klientami, już nawet w ciągu kilku godzin od rozmowy, zatem nie musisz czekać tygodniami aż znajdzie się ktoś zainteresowany.

Pamiętaj, że samochód, który długo stoi nieużywany, z czasem może mieć jeszcze więcej problemów technicznych, a jego wartość zwyczajnie spada. W dodatku, żeby przechowywać pojazd, trzeba mieć ku temu miejsce, a jak wiesz zapewne z praktyki, nie zawsze jest taka możliwość. Zwłaszcza, jeśli ubezpieczenie twojego samochodu niedługo się kończy. Niestety nieubezpieczony pojazd, nie może stać na parkingu ulicznym.

Następnym atutem, jeśli chodzi o transakcje ze skupem samochodów powypadkowych, jest fakt, że do sprzedaży, w żaden sposób nie musisz szykować samochodu. Nikt nie będzie oczekiwał od ciebie napraw. Takie firmy dobrze znają się na swojej branży, więc specjaliści przy zakupie, wiedzą na co zwrócić uwagę. Z tego powodu, nigdy nie zdarzają się reklamacje. Nie musisz nawet myć i polerować swojego samochodu, a następnie szukać dobrego światła, by zrobić mu zdjęcia. Najważniejsze jest jednak to, że gotówkę otrzymujesz na miejscu. Czyli, jeśli zdecydujesz się na sprzedaż auta i zrobisz to w skupie, zarobisz na nim jeszcze tego samego dnia, którego podejmiesz decyzję o sprzedaży. W ten sposób znacząco ułatwisz sobie cały proces sprzedaży. Podliczając wszystkie koszty, które mógłbyś ponieść, decydując się na sprzedaż bezpośrednią, może się okazać, że wcale nie zarobiłbyś na takim przedsięwzięciu.

Jak wybrać firmę do przeprowadzenia sprzedaży?

Przede wszystkim, wybierz firmę, która pracuje na terenie miasta, w którym chcesz sprzedać samochód. Nie daj się nabrać, na magiczne skupy, które jeżdżą po całej Polsce, a nawet poza jej granicami. Wiadomo, że tego typu przedsiębiorstwa muszą mieć duży zasięg działalności, ale nie nieskończony. Jeśli firma, dojeżdża w każdy zakątek, nie mając określonej lokalizacji i siedziby, jest zwyczajnie podejrzana. W dodatku, zapewne nie robi tego za darmo. Zastanów się zatem, czy zapłata za przyjazd, ma sens. Nawet jeśli taka firma, zaproponuje ci wyższą cenę zakupu, po odliczeniu kosztów, może się okazać, że wcale nie wyszedłeś na tym korzystnie.

Skup aut powypadkowych – jak wygląda transakcja?

Istnieje wiele skupów samochodów powypadkowych, takich, jak choćby Paula Car, które świadczą usługi na terenie ogromnej liczbie miast, i które jasno określają zakres terytorialny swoich usług. Warto więc zainteresować się właśnie takim skupem. Bardzo ważna jest też opinia klientów. Skupy bez opinii, albo nie cieszą się dużą popularnością, albo mają coś do ukrycia, dlatego nie udostępniają komentarzy o sobie do wiadomości publicznej. To także powinno dać do myślenia. Decydując się na usługi konkretnej firmy, koniecznie sprawdź, czy wycena w ich zakresie usług, jest darmowa. Nie chcesz przecież ponosić dodatkowych kosztów. Upewnij się także, jak szybko może dojść do spotkania. Jeśli firma będzie kazała ci czekać na przyjazd specjalisty, dłużej niż 3 dni, nie warto zaprzątać sobie nią głowy. Plusem wielu skupów, jest możliwość wstępnej wyceny zdalnie, co pozwoli oszczędzić obu stronom czasu, w przypadku całkowicie innych oczekiwań. Jeśli znajdziesz już skup, który cię interesuje, odwiedź jego stronę internetową. Często, można na nich znaleźć informacje, dotyczące roczników, modeli czy typów samochodów, jakimi jest on zainteresowany. Konkurencja, jeśli chodzi o skupy samochodów powypadkowych, jest duża, ale niestety w tej branży, ważne jest zaufanie klienta. Bardzo dużo firm tego typu, jest nisko ocenianych przez osoby, które miały z nimi kontakt. Dużo skupów celowo zaniża cenę, przez co klienci więcej do nich nie powracają i nie polecają ich innym. Poświęć więc kilka minut i sprawdź jaką opinią może pochwalić się punkt, który znalazłeś.

Sponsorowany
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami. Wchodzisz w to?


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Triumph Trident 660 to sprzedażowy hit

Jego premiera rok temu wywołała spory odzew w motocyklowym świecie. Już w momencie pokazania go zyskał ogromne grono zagorzałych zwolenników, ale także negatywnie nastawionych...

Buell wznawia produkcję motocykli 1 listopada

Historia Buella jest niezwykle zawiła i do złudzenia przypomina niezdecydowane wahadło. Gdy już wydawało się, że producent ponownie stanie na nogi pod skrzydłami Harley-Davidsona,...

Nowa, limitowana edycja ortezy POD K4

Australijski producent ortez POD Active i Adam Cianciarulo, amerykański profesjonalny zawodnik motocross i supercross, nawiązali współpracę, by stworzyć nowe malowanie popularnej ortezy kolanowej K4...

Yezdi, odrodzona marka… znajomy motocykl?

W ostatnich latach, Mahindra przywróciła do życia flagową markę naszych południowych sąsiadów – Jawę. Hindusi nie spoczywają na laurach i wskrzeszają Yezdi i brytyjskie...

Latający motocykl na XI Kociewskim Rajdzie Enduro – o włos od tragedii [VIDEO]

W przypadku każdego sportu widzowie i obserwatorzy próbują oglądać zawody z możliwe jak najbliższej odległości, która bardzo często jest niebezpieczna. Chęć bycia w samym...