PoradyJakie formy finansowania zakupu samochodu są najkorzystniejsze?

Jakie formy finansowania zakupu samochodu są najkorzystniejsze?

-

Nie ma osoby, która nie chciałaby mieć nowoczesnego, pachnącego nowością auta. W dzisiejszych czasach coraz częściej możemy sobie pozwolić na zakup auta z salonu. Różne możliwości finansowania zakupu sprawiają, że na drogach pojawiają się nowoczesne i bezpieczne samochody. Która opcja finansowania zakupu nowego auta jest najkorzystniejsza? To pytanie zadają sobie nie tylko przedsiębiorcy, ale i osoby fizyczne.

Nowe auto w abonamencie lub leasingu

Przedsiębiorcy jako główną formę finansowania auta wybierają leasing. Jednak ostatnie lata pokazują, że coraz popularniejszy jest wynajem długoterminowy, czyli tak zwany abonament. Każda z tych form zakupu auta ma swoje wady i zalety.

W leasingu trzeba mieć gotówkę na wkład własny. Im większa jest ta kwota, tym mniejsze będą raty leasingowe. Na koniec umowy leasingobiorca może wykupić pojazd nawet za 1% początkowej wartości. Jest to opcja dla osób, które chcą samochód użytkować dłużej jako swoją własność lub korzystnie sprzedać po spłaceniu leasingu.

Przy wynajmie długoterminowym nie musisz mieć pieniędzy na wkład własny. Umowa może trwać do 5 lat, a po tym okresie auto trzeba oddać wynajmującemu. Raty w opcji abonamentowej są nieco wyższe niż w przypadku tradycyjnego leasingu, ale zyskuje się dodatkowe darmowe usługi, takie jak:

  • naprawy i serwis samochodu,
  • pełny pakiet assistance wraz z samochodem zastępczym w przypadku poważniejszej awarii,
  • wymiana i sezonowanie opon,
  • ubezpieczenie OC, AC i NNW.

Ta opcja finansowania przeznaczona jest dla osób, które cenią sobie wygodę, czas oraz chcą mieć nowy samochód co 2-5 lat.

Zaletą zarówno leasingu, jak i wynajmu długoterminowego jest to, że najemca może pozwolić sobie na przykład na reprezentatywną limuzynę BMW. Lepsze auto z bogatszym wyposażeniem można mieć za niewiele większą ratę. Korzystne oferty finansowe pozwalają na wybór dowolnego pojazdu marki premium.

Czy warto kupić samochód za gotówkę?

Zakup za gotówkę ma oczywiście swoje zalety, jednak w większości firm pieniądze lepiej przeznaczyć na inwestycje i rozwój. Kupując za gotówkę, jesteś ograniczony budżetem i nie zawsze będzie Cię stać na wymarzone auto.

Największą zaletą kupna za gotówkę jest możliwość zaliczenia zakupu do kosztów uzyskania przychodu i tym samym obniżenia podatku dochodowego. Własne auto można również dodać do środków trwałych i dokonać jego amortyzacji.

Pożyczka w banku na samochód firmowy

Kredyt samochodowy to przede wszystkim wiele formalności związanych z przejściem przez proces weryfikacji zdolności kredytowej. Tego typu pożyczki są coraz rzadziej wybierane, ponieważ do kosztów uzyskania przychodu można wliczyć jedynie odsetki rat. Należy pamiętać także, że taka opcja finansowania obniża zdolność kredytową przedsiębiorcy.

Pożyczka bankowa daje dużą swobodę, ponieważ samochód staje się własnością pożyczkobiorcy. Dzięki temu możesz sam wybrać ubezpieczyciela oraz serwisować auto u dowolnego mechanika.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami. Wchodzisz w to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

ZOBACZ RÓWNIEŻ