Klucze pneumatyczne są znanym rodzajem profesjonalnych narzędzi zarówno w zastosowaniach przemysłowych oraz warsztatowych. Dzięki odpowiedniemu doborowi klucza na sprężone powietrze, różniącego się pod względem konstrukcji dopasowanej do danej pracy, uzyskuje się wyjątkową efektywność wykonywanych czynności.

Jednym z najczęściej spotykanych kluczy pneumatycznych jest ich wersja udarowa. Klucze udarowe na sprężone powietrze stosuje się je przede wszystkim do zadań mechaniki pojazdowej, czyli przy wulkanizacji, zarówno do standardowych kół samochodowych oraz ciężarowych, a także w montażu połączeń gwintowanych. Połączenia te występują np. w maszynach rolniczych, ale także w konstrukcjach stalowych lub na liniach produkcyjnych. Wszystkie klucze pneumatyczne tego rodzaju charakteryzuje trwałość i odpowiednie wyważenie oraz dobry stosunek masy do otrzymywanej mocy. W zależności od przeznaczenia, do przemysłu lub warsztatu, producenci stosują różne rozwiązania konstrukcyjne. Gwarantują one m.in. duży zakres mocy, proste regulowanie momentu lub możliwość wykorzystania przy znacznych obciążeniach i pracy ciągłej. Wśród najistotniejszych czynników zapewniających pewność pracy klucza udarowego są jego trwała budowa, uzyskiwana moc oraz odporność na panujące warunki otoczenia np. temperaturę.

Wyróżnia się także impulsowy rodzaj klucza pneumatycznego. Umożliwia on osiągnięcie wysokiej wartości momentu obrotowego porównując do masy narzędzia. Klucze impulsowe cechuje przede wszystkim mały poziom hałasu i wibracji. Dzięki wyjątkowej precyzji klucz impulsowy na sprężone powietrze jest stosowany przede wszystkim w zakładach produkcji seryjnej, na liniach montażowych.

Mini 1/2″ compact impact wrench
PN: 894 107 7390

W kluczach pneumatycznych z otwartą głowicą wykorzystuje się np. bezzapadkowy system, który umożliwia pracę przy niewielkim hałasie i pożądanym momencie. Ten rodzaj klucza wykorzystuje się m.in. do montowania złączy przewodów na liniach produkcyjnych. Często stosowanym rodzajem klucza jest też wariant kątowy, który umożliwia pracę w wielu mniej dostępnych miejscach. Z kolei klucze zapadkowe, inaczej grzechotki pneumatyczne, dzięki płaskiej głowicy, mogą pracować w bardzo ograniczonej przestrzeni. Ponadto, w grzechotce możliwa jest zmiana kierunku obrotów narzędzia w wyniku przestawienia dźwigni. Pneumatyczne klucze zapadkowe są używane w przemyśle elektromaszynowym, do montażu podzespołów lub w serwisach.

Klucze pneumatyczne są dostępne w wielu rodzajach, dzięki czemu możliwy jest dobór specjalnego modelu do danego zastosowania. Narzędzia te oferują odpowiednie momenty wymagane do sprawnego montażu bądź demontażu, bez konieczności wykorzystania dodatkowej siły lub innych narzędzi. Klucze na sprężone powietrze są dużym ułatwieniem w pracy w warsztacie lub w zakładach przemysłowych. Dzięki ergonomicznej konstrukcji, klucz pneumatyczny jest łatwy w użyciu zarówno na linii produkcyjnej, gdzie liczy się czas operacji oraz w warsztacie, gdzie jego wygoda przekłada się np. na prostą wymianę części roboczych. To, czym charakteryzuje się klucz pneumatyczny to także trwałość oraz brak niszczenia dokręcanych lub odkręcanych połączeń.

Te i inne narzędzia pneumatyczne kupisz w sklepie internetowym marki Pneumat. – największej polskiej hurtowni pneumatyki, producencie i dystrybutorze rozwiązań pneumatycznych dla firm. Oprócz oferty narzędziowej, znaleźć można urządzenia, maszyny, komponenty i akcesoria takie jak siłowniki, manometry, zawory kulowe, złączki i szybkozłącza, elektrozawory, sprężarki, zbiorniki ciśnieniowe, rury pneumatyczne, pompy, ssawki, sprzęt lakierniczy, węże przemysłowe i pneumatyczne. Więcej na www.pneumat.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.