Michał zdradził plany na przyszły sezon wyścigowy, które tak jak przez cały sezon, tak i pod jego koniec zmieniły się jak w kalejdoskopie. W związku z COVID-19 odwołany został przyszłoroczny Puchar R3 w Niemczech i Budziach został bez planów. Podczas ostatnich startów w Hiszpanii zaprezentował się jednak tak dobrze, że dostał ofertę ścigania się w profesjonalnym zespole I+ Dent.

Rok 2020 był bardzo ciężki dla sportu i podobnie sprawa miała się w przypadku wyścigów motocyklowych. Wiele rund lub nawet całych serii zostało odwołanych, dlatego wielu zawodników, tak jak i Michał startowali po prostu gdzie się da. Pod koniec sezonu pojawiła się jednak możliwość wystartowania w barwach hiszpańskiego teamu I+Dent w ostatniej rundzie ESBK i trzeba przyznać, że było to naprawdę ambitne zadanie, z którego Budziach wywiązał się fenomenalnie. Dobre tempo, ambicja i talent zaimponowały szefowi zespołu wyścigowego, który postanowił kontynuować współpracę z naszym zawodnikiem w przyszłym sezonie.

Michał “Budziach” Budziaszek z profesjonalnym team’em na torze Circuito De Jerez [VIDEO]

To dla mnie bardzo ważne, że już na tak wczesnym etapie wiem gdzie będę startował w przyszłym roku. Pozwoli mi się to w pełni skupić na przygotowaniach. Będzie to na pewno większe wyzwanie niż te, na które szykowałem się w tym roku. W Hiszpanii jest bardzo wysoki poziom. Zawodnicy tam jeżdżący mają tempo na poziomie Mistrzostw Świata. Dziękuję zespołowi, że we mnie uwierzyli i dadzą mi szanse reprezentowania ich barw w tak prestiżowych zawodach. Miałem okazję wystartować z I+Dent w dwóch rundach ESBK i CIV. Szybko złapaliśmy wspólny język. Team tworzą świetni ludzie, pełni pasji do wyścigów motocyklowych i mający spore doświadczenie, z którego mam zamiar skorzystać, by zrobić jak największy progres. – komentuje Michał Budziaszek.

Budziach wystartuje we wszystkich rundach ESBK (Mistrzostwa Hiszpanii) w klasie SBKS Junior (Supersport 300) na motocyklu Yamaha R3. Co ciekawe zespół I+Dent od dawna stawia z powodzeniem na rozwój młodych zawodników, ale ma również za sobą starty z dziką kartą w Mistrzostwach Świata WSBK.

Sezon wyścigowy startuje w Hiszpanii już w kwietniu i bez wątpienia będzie to wielkie wyzwanie, ale również ogromna szansa, z której Michał musi skorzystać. Młody, trzymamy kciuki, aby nadchodzący sezon i możliwość ścigania się w profesjonalnym zespole otworzył ci drogę do świata wielkich wyścigów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.