Silvretta Hochalpenstrasse uchodzi za jedną z najpiękniejszych tras austriackich Alp. Wprawdzie obowiązuje tutaj ograniczenie prędkości do 70 km/h, ale dzięki temu nawet najmniejszy szczegół krajobrazu nie umknie naszej uwadze. 

Silvretta Hochalpenstrasse rozpoczyna swój bieg w Galtur, w południowo-zachodniej części Austrii. Trasa jest częścią drogi nr 188 i przez 25 km poprowadzi nas do Partenen. Podróż rozpoczynamy na wysokości 1584 m. npm. aby w Bielerhöhe wspiąć się na najwyższy punkt trasy – 2032 m. npm.

[sam id=”11″ codes=”true”]

silvretta(3)

Piękne agrafki to etykieta tej drogi. Prędkość na całej trasie została ograniczona do 70 km/h. Nie jest to dobra wiadomość dla motocyklistów, ale rozwiązanie to zapewnia możliwość obserwacji każdego szczegółu nieziemskiego krajobrazu, jaki oferuje Silvretta. Na nieprzestrzegających ograniczenia czeka miejscowa policja z odpowiedniej wysokości mandatami.

silvretta(5)

Budowę drogi rozpoczęto w 1925 r. i sukcesywnie dobudowywano kolejne odcinki. Trasa pokryta jest w całości asfaltem i nie należy do najtrudniejszych aczkolwiek należy zachować ostrożność podczas pokonywania 180-stopniowych zakrętów. Przejazd przez drogę jest płatny.

silvretta(4)

Motocyklistów podróżujących tą drogą zachwycają nie tylko  liczne zakręty ale również przepiękna przyroda. Po drodze mijamy malownicze jeziora Vermuntstausee i Silvretta-Stausee. Na uwagę zasługują również liczne stada owiec wypasanych na przydrożnych zielonych łąkach.

silvretta(2)

Trasa w okresie zimowym jest zamknięta. Duże różnice w wysokości npm. powodują, że znacznie zmieniać się może temperatura powietrza, koniecznie należy zatem pamiętać o ciepłej podpince. Z racji tego, że są to góry należy spodziewać się również nagłych zmian pogody. Silvretta Hochalpenstrasse pozostawi w pamięci podróżujących niesamowite wspomnienia.

Silvretta Hochalpenstrasse – informacje

Długość trasy – 25 km

Nawierzchnia – asfalt

Maksymalne nachylenie – 10%

Maksymalna wysokość – 2032 m. npm.

Serpentyny – tak

Stopień trudności – średni

Silvretta Hochalpenstrasse – mapa

Silvretta Hochalpenstrasse – filmZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.