SoftWheel to koło i zawieszenie w jednym. Projekt, który powstał dzięki konstruktorom z Izraela zakłada zastąpienie tradycyjnych szprych specjalnymi amortyzatorami. Rozwiązanie to trafi być może także do motocykli.

Pomysł na amortyzację musi odbyć jeszcze długą drogę zanim trafi do produkcji i zanim się przekonamy czy zrewolucjonizuje stosowane obecnie w pojazdach zawieszenia. Już teraz wiadomo, że wynalazek dobrze sprawdza się w wózkach dla osób niepełnosprawnych czy rowerach.

Soft Wheel

Projekt SoftWheel zakłada zastąpienie tradycyjnych szprych elementami zawieszenia, a ściślej regulowanymi elementami teleskopowymi, które łączą się z obręczą koła. Elementy zawieszenia na gładkiej powierzchni zapewniają komfort jazdy jak tradycyjne koło, a w razie potrzeby uaktywniają się i pochłaniają więcej energii uderzenia.

SoftWheel powstało z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale twórcy nie ukrywają, że projekt uda się zaadaptować w motocyklach i samochodach.

[sam id=”11″ name=”HardContent1 468 x 60″ codes=”true”]

1 KOMENTARZ

  1. …rewolucyjne to fakt, przynajmniej w odniesieniu do pierwotnego założenia (rowery, wózki inwalidzkie, pojazdy ciągane itp.), w przemyśle motoryzacyjnym jednak chyba nie znajdą zastosowania, na pewno nie na kołach napędowych gdzie środek osi piasty nie będzie w osi z obwodem koła czego skutki są oczywiste to po pierwsze, po drugie kłopot ze sterowaniem twardości zawieszenia które to staje się coraz powszechniejsze. Co do reszty zastosowań jak najbardziej i tu należy się wielki szacun dla pomysłodawcy … .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.