Ornevegen czyli Droga Orłów to jedna z najpopularniejszych wśród motocyklistów atrakcji Norwegii. Lokalizacja w pobliżu wspaniałego fiordu Geiranger czyni z tej drogi obowiązkowy punkt na trasie każdego bikera odwiedzającego Skandynawię.

Ornevegen to fragment drogi nr 63, który biegnie z Gerainger do Eidsdal. Jedenaście ostrych jak brzytwa serpentyn prowadzi nas po stromym zboczu fiordu Geiranger na wysokość ponad 600 m, dostarczając wrażeń, które możliwe są do osiągnięcia tylko w Norwegii. Typowo górskie krajobrazy wypełnia charakterystyczny zapach morskiej bryzy.

Przy ostatnim, jedenastym zakręcie Drogi Orłów znajduje się Orle Skrzydło (Ornesvingen) – znakomite miejsce widokowe, z którego możemy podziwiać fiord Geiranger a także wodospady Siedmiu Sióstr, których wzburzone wody z łoskotem opadają w zimne wody fiordu.

Ornevegen – INFORMACJE

Długość trasy 25 km

Nawierzchnia asfalt

Maksymalne nachylenie 12,6 %

Maksymalna wysokość 628 m. npm

Serpentyny tak

Stopień trudności średni

Ornevegen – FILM

Ornevegen – MAPA


Wyświetl większą mapę

Motovoyager
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.