Bujnowo to najdłuższy kanion w Bułgarii i jedna z najciekawszych w tym kraju tras turystycznych. Położona nieco na uboczu w stosunku do znanych szlaków, przez polskich motocyklistów trasa odwiedzana jest rzadko.

Piękno tej drogi oszałamia. Płynąca wzdłuż niej rzeka Buynovska tworzy liczne rozlewiska i kaskady, które otoczone są strzelistymi, niemal pionowymi skalnymi ścianami. Czasami ich kształt sprawia wrażenie, że łączą się ze sobą gdzieś w górze, chcąc zamknąć drogę w swoim wnętrzu.

Najwęższy fragment kanionu zwany jest przez mieszkańców wilczym skokiem. Podobno zimą można dostrzec tam wilki, które przeskakują z jednej strony kanionu na drugą. Kanion Bujnowo znajduje się na liście Stu Miejsc Turystycznych Bułgarii.

Trasa otwarta jest zwykle cały rok, choć zdarza się, że zimą zamyka się ją ze względu na bardzo obfite opady śniegu. Na szlaku spotkamy liczne serpentyny, zwężenia i ślepe zakręty. Asfalt jest bardzo słabej jakości, a jezdnia nie ma oznaczeń poziomych. Na wielu niebezpiecznych odcinkach nie znajdziemy także barierek zabezpieczających. Z tego powodu drogę tę polecamy tylko doświadczonym bikerom.

Kanion Bujnowo – INFORMACJE

Długość trasy 16 km

Nawierzchnia asfalt

Maksymalne nachylenie bd

Maksymalna wysokość bd

Serpentyny tak

Stopień trudności trudny

Kanion Bujnowo – film

 

Kanion Bujnowo – mapa


View Larger Map

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.