[sam id=”24″ codes=”true”]Buttertubs Pass nie należy do najwyższych przełęczy w Europie ani nie jest też najbardziej krętą trasą. Jednak piękno tego miejsca przyciąga turystów z całego świata. Jest to miejsce szczególnie lubiane przez kolarzy.

Buttertubs Pass to malownicza trasa położona w środkowej Anglii. Znana jest miłośnikom turystyki rowerowej, motocyklistom i pasjonatom jaskiń. Ci ostatni znajdą tutaj coś dla siebie w ogromnych szczelinach wapiennych. Te wspaniałe formacje mają jednak dość smutną historię. Zwiedzając okolice natkniecie się na kwiaty i tabliczki upamiętniające grotołazów, którzy zginęli podczas eksploracji.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Buttertubes Pass(1)

Krótka trasa (zaledwie 13 km) rozpoczyna się w miasteczku Hawes i biegnie na północ drogą Cliff Gate Road do Muker. Droga nie jest tak kręta jak alpejskie trasy snujące się wzdłuż lodowców, ale opadające się i ciągle wznoszące łagodne zakręty są wspaniałą atrakcją dla motocyklistów.

Buttertubes Pass(2)

Trasa w całości pokryta jest asfaltem. Momentami jest bardzo wąska, a gdzieniegdzie pojawiają się bariery linowe, które dla motocyklistów mogą być bardzo niebezpieczne. Podróżując w tej wspaniałej okolicy napotkacie wielu kolarzy. W 2014 roku Buttertubs Pass była odcinkiem rajdu… Tour de France.

Buttertubes Pass(3)

Naturalny deszczowy i mglisty klimat Wielkiej Brytanii często psuje pogodę w okolicach Buttertubes Pass. Wodoodporna podpinka pod kurtkę lub porządny kombinezon przeciwdeszczowy są mile widziane. Mimo niedogodności związanych z pogodą warto zapuścić się w te strony.

Buttertubes Pass(4)

[sam id=”11″ codes=”true”]

Buttertube Pass – informacje

Długość trasy – 13 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – 9%

Maksymalna wysokość – bd

Serpentyny – brak

Stopień trudności – łatwy

Buttertubes Pass – mapa

Buttertubes Pass – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.