Goldeck Panoramastrasse, Austria. Dobre widoki na piękno gór [TRASY MOTOCYKLOWE]

-

Goldeck Panoramastrasse to jedna z tych dróg, o których nie jest głośno, co pozwala cieszyć się nią w spokoju. Problemem może być spora opłata za wjazd, ale nawet ona nie jest w stanie popsuć ogromu wrażeń z tej drogi.

Austriacy potrafią docenić wartość pięknych dróg. Przejawia się to w perfekcyjnym ich wytyczeniu wśród najwspanialszych cudów natury, ale niestety także sporych opłatach za oglądanie tych cudów.

Jedną z takich płatnych wspaniałości jest Goldeck Panoramastrasse w Karyntii. Biegnąca graniami i zboczami górska droga pnie się niezliczonymi trawersami na wysokość 1 895 m.npm. otwierając wspaniałe panoramy gór i dolin, w których na podobieństwo małych kropek porozrzucane są urokliwe miejscowości.

Goldeck(2)Mimo niezbyt imponującej długości (14,5 km), droga Goldeck potrafi dać naprawdę ogromną ilość frajdy. Maksymalne nachylenie wynosi tutaj 10%, a wiele zakrętów pozwala na bardzo głębokie złożenia. Trasa otwarta jest zwykle od początku maja do końca października w godzinach 8.30 do 17.00.

Na szczególną uwagę zasługują wspaniałe widoki na jezioro Millstatt, góry Nock, masyw Karawanken i dolinę Drau. Opłata za wjazd na Goldeck Panoramastrasse wynosi 13,50 euro (56 zł).

Goldeck Panoramastrasse – informacje

Długość trasy: 14,5 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: 10%
Maksymalna wysokość: 1895 m.npm.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: łatwy

Goldeck Panoramastrasse – mapa

Goldeck Panoramastrasse – film

Goldeck Panoramastrasse – galeria zdjęć

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

  1. Beznadziejne są te filmiki robione kamęrą zamocowaną na motocyklu. Widoki na pewno ładne, ale cóż, poza jej polem widzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY