Goldeck Panoramastrasse to jedna z tych dróg, o których nie jest głośno, co pozwala cieszyć się nią w spokoju. Problemem może być spora opłata za wjazd, ale nawet ona nie jest w stanie popsuć ogromu wrażeń z tej drogi.

Austriacy potrafią docenić wartość pięknych dróg. Przejawia się to w perfekcyjnym ich wytyczeniu wśród najwspanialszych cudów natury, ale niestety także sporych opłatach za oglądanie tych cudów.
 
Jedną z takich płatnych wspaniałości jest Goldeck Panoramastrasse w Karyntii. Biegnąca graniami i zboczami górska droga pnie się niezliczonymi trawersami na wysokość 1 895 m.npm. otwierając wspaniałe panoramy gór i dolin, w których na podobieństwo małych kropek porozrzucane są urokliwe miejscowości.

Goldeck(2)Mimo niezbyt imponującej długości (14,5 km), droga Goldeck potrafi dać naprawdę ogromną ilość frajdy. Maksymalne nachylenie wynosi tutaj 10%, a wiele zakrętów pozwala na bardzo głębokie złożenia. Trasa otwarta jest zwykle od początku maja do końca października w godzinach 8.30 do 17.00.

Goldeck(4)Na szczególną uwagę zasługują wspaniałe widoki na jezioro Millstatt, góry Nock, masyw Karawanken i dolinę Drau. Opłata za wjazd na Goldeck Panoramastrasse wynosi 13,50 euro (56 zł).
 

Goldeck Panoramastrasse – informacje

Długość trasy: 14,5 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: 10%
Maksymalna wysokość: 1895 m.npm.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: łatwy

Goldeck Panoramastrasse – mapa

Goldeck Panoramastrasse – film

Goldeck Panoramastrasse – galeria zdjęć

1 KOMENTARZ

  1. Beznadziejne są te filmiki robione kamęrą zamocowaną na motocyklu. Widoki na pewno ładne, ale cóż, poza jej polem widzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.